Instagram Stop Motion Özelliği Geri Geldi!

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram eskiden kullanıcılarına sunup daha sonra bilinmeyen bir sebeple kaldırdığı özelliğini geri getiriyor. Bu özellik Instagram stop motion. İşte detaylar…

Instagram bir dönem kullanıcılarına stop motin özelliğini sunmuştu. Ancak sebebini açıklamadan bir süre sonra bu özelliği kaldırmıştı. Şimdi ise kaldırdığı bu özelliği geri getirmeye hazırlanıyor.

Instagram stop motion özelliği nedir?

Bilmeyenler için hemen paylaşalım: Stop motion özelliği nesneleri hareket edermiş gibi gösteriyor. Verilen süre zarfında peş peşe fotoğraflar çekiyorsunuz ve video haline getirme görevi ise Instagram‘a kalıyor. Tabi bunu Instagram ‘ın belirlediği süre dahilinde yapabiliyorsunuz. İlk bizlere tanıtıldığında 1 dakikalık paylaşımlar yapabiliyorduk. Şimdi ise kaydı 10 kere durdurabileceğimiz konuşuluyor.

Stop Motion eskiden de olduğu gibi hikayeler kısmında yer alacak. Kullanıcıların arkadaşlarıyla çok daha eğlenceli paylaşımlar yapmasını sağlayacak olan bu özellik çok kısa bir süre sonra favori olacağa benziyor.

Instagram stop motion özelliği nasıl kullanılır?

Stop motion özelliğini kullanmak isteyenler hikayeler bölümünde kullanabilirler. Hikayeleri tıkladıktan sonra alt bölümden stop motion özelliğine geçiş yapabilirler. Sonrasında bu bölümden arka kameranızla veya ön kameranızla fotoğraf çekiyorsunuz.

Fotoğraflarınızı çektikten sonra sol üstteki “bitti” bölümüne tıklayarak tamamlamış oluyorsunuz. Eğer isterseniz sonrasında çıkartmalar ve etiketler de ekleyebilirsiniz. 

Peki Instagram bu özelliği neden yenidnen hayatımıza sokmaya hazırlanıyor? Eskiden sunup kaldırdığı Stop Motion özelliğinden farkı ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esmanur Yaşar

Esmanur Yaşar

Merhaba ,Ben Esmanur.İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü 2.Sınıf Öğrencisiyim. Kendimi hayallerini bulutlara nakışlamış bir deli olarak tanımlıyorum. Python öğreniyorum ve ekonomiyi yakından takip ediyorum. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esmanur-yasar/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı