İnstagram Paylaşımlarınızı Nasıl Arşivleyebilirsiniz?

Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları silmeden arşivlemeniz ve saklamanız mümkün. Instagram arşivleme nasıl yapılır? Haberimizde...

Instagram, sosyal medyanın gözde uygulamalarından biri. Hergün birçok fotoğraf paylaşıyoruz. Birçoğumuz için bu platform günlük olarak yaşadıklarımızı ifade eden bir albüm niteliğinde. Bu albümdeki fotoğraflar arasında zaman zaman sonsuza dek saklamak istediklerimiz veya kimsenin artık görmesini istemediğimiz ama silmek yerine gözlerden uzak olarak saklamak istediklerimiz olabiliyor. Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları arşivlemeniz veya saklamanız mümkün. Instagram arşivleme nasıl yapılır? Haberimizde…

Instagram fotoğraflarınızı nasıl arşivleyebilirsiniz?

Akıllı telefonlarımızın favori uygulaması Instagram’da çok sevdiğiniz veya artık görmek istemediğiniz fotoğrafları silmeden sayfanızdan kaldırmanız mümkün. Hepimiz zamanla değişiyoruz bazılarımız imajını değiştiriyor; bazılarımız çevresini… Zamanla konuşmayı görüşmeyi kestiğimiz bir sürü insan olabiliyor. Durum böyle olunca Instagram’a yüklediğimiz fotoğrafları kaldırmak isteyebiliyoruz. Birçok platform için bunun için bir tek çaresi fotoğrafları silmek olsa da Instagram’da silmeden bu işlemi yapmanız da mümkün. Çünkü popüler sosyal medya platformu, istemediğimiz veya o an kaldırmak zorunda olduğumuz fotoğrafları arşivleme özelliği sunuyor. Yani Instagram fotoğraf arşivleme özelliği ile fotoğrafları silmeden sayfamızdan kaldırıyoruz; fakat istediğimiz zaman tekrardan o fotoğrafa ulaşabiliyoruz. Temelli olarak uygulamadan silmemiş oluyoruz.

Instagram’da fotoğraf arşivlemek oldukça basit. Adım adım aktaralım:

 • Instagram’da kullandığınız profilinizi açın.
 • Kaldırmak istediğiniz fotoğrafa girin.
 • Fotoğrafın sağ üstünde bulunan üç noktayı tıklayın.
 • Buradan “Arşivle” yazısına tıklayın. Fotoğrafınızı böylece arşivlemiş oluyorsunuz.

Fotoğrafınızı arşivledikten sonra diyelim ki, tekrardan geri koymak istiyorsunuz. Bunun için de yapmanız gerekenler oldukça basit. Hemen aktaralım:

 • Instagram hesabınıza girin.
 • Ekranı sağa kadırdığınızda önünüze bir menü gelecek.
 • Gelen menüde en üstte bulunan “arşiv” kısmına tıklayın.
 • Gelen ekranda kaldırdığınız fotoğrafları görebilirsiniz. Hatta önceden atmış olduğunuz hikayelere de buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram’da paylaştığınız hikayelerinizi de arşivleyebiliyorsunuz. Hikayelerin arşivlenmesi işlemi gönderilerinizi arşivleme işleminden daha kolay. Çünkü instagram attığınız hikayeleri 24 saat duracak şekilde kaldıktan sonra; otomatik olarak kendi arşivliyor. Yani attığınız hikayeyi 24 saat tutup kaldırmaz iseniz, otomatik olarak arşivleniyor ve sizin de daha sonra geri dönüp görebilme şansınız oluyor.

Peki siz Instagram kullanıyor musunuz? Günde kaç paylaşım yapıyorsunuz? Paylaştığınız hikaye ve fotoğrafları arşivliyor musunuz? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

 • Instagram Hesabınıza İlk 1000 Takipçi Nasıl Kazanılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Hesabınızın Güvenliği için 4 İpucu!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı