Instagram O Ülkede Yasaklanacak Mı?

Kim Instagram ‘ı yasaklayabilir ki, diye sorabilirsiniz. O halde bunu merak edenler için haberimize hızlıca bir giriş yapalım.

Veri güvenliğine dair haberler sık sık basının gündemine gelirken, İran‘dan günümüzün bu en popüler sosyal medya platformu ile ilgili sert bir açıklama geldi. Ülkede en çok kullanılan sosyal medya ağlarından Instagram‘ın, ülkede temsilcilik açma ve İranlı kullanıcıların bilgilerini ülkedeki veri merkezlerinde saklamayı kabul etmezse kapatılacağı belirtildi.Bizim ülkemizde de kapatsalar da olacakları görün der dediğinizi duyar gibiyim. Çok sert bir tehdit gibi duruyor. Sosyal medya platformları, kullanıcıların sayısız bilgisini farklı ortamlarda depoluyor. Kişisel verileri bizden izin almadan gizlilik ilkelerini ihlal ederek kullanıyor.

Peki hangi sebeple Instagram‘ı yasaklıyor olabilir? Başka hangi sosyal medya platformunu da yasaklamıştı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı