Instagram Mesajlaşma Özelliği Değişiyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Mesajlaşma Özelliği Değişiyor!


Instagramkullananların birçoğu bilgisayarlarından hesaplarına bağlandıklarında mesajlaşma arayüzünü kullanamamaktan şikayetçi. Bu durumun farkında olan Instagramise konu ile ilgili bir yeniliği hayatımıza sokmaya hazırlanıyor. Artık masaüstübilgisayarlarından Instagram’da mesajlaşmak mümkün olacak. İşte detaylar…

Instagram ‘a gelecek Messenger özelliği nedir, nasıl kullanılacak?

Instagramyakında bilgisayarlarından Instagram hesaplarına bağlanan kişilerin mesajlaşma özelliğini de kullanabilmesini sağlayacak. Bunun için ise, ara yüzü Messenger’a benzeyen bir mesajlaşma uygulamasını masaüstüne getiriyor olacak. Yeni özellik ne zaman kullanılacak bilinmiyor ancak masaüstünde Instagram’da mesajlaşmak mümkün olacak.

Instagramher ne kadar masaüstünden erişilebilir bir sosyal medya platformu olsa da aslında mobil cihazlar için geliştirilmiş bir uygulama. Bu yüzdende masaüstü kullanımı konforlu değil ve hatta pek çok özelliğini yalnızca mobilden kullanabiliyoruz. Bilgisayardan Instagram’a girebilmek mümkün olsa bile bildiğiniz üzere paylaşım yapılamıyor. Bunun için ise Facebook Studio ara yüzünü kullanmamız gerekiyor. Ara yüz şimdilik yeterince kullanışlı olmasa da zaman içerisinde geliştiriliyor.

Instagramşimdi bu sorunu ortadan kaldırmak için web girişine Direkt Mesaj özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Instagram’ın web üzerindeki bu mesajlaşma özelliğinin Messenger’a benzeyeceği tahmin ediliyor. Mark Zuckerberg’in WhatsApp, Facebook, Messengermesajlarının birleştirilmesi yönündeki açıklamaları düşünüldüğünde aslında bu yeniliğin beklenilen bir şey olduğunu da hatırlatalım. Yani aslında bir nevi Facebook Messenger sistemi artık Instagramiçinde geçerli oluyor olacak.

Peki bu yeni özelliğin arkasında yatan gerçek sebep ne? Instagram’a gelecek olan Messenger yeniliği özellikle kimleri etkileyecek? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı