Instagram Live Rozetleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Sosyal medyanın en popüler ağlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına para kazanmaları ve takipçi elde etmeleri için sürekli yeni özellikler sunmakta. Yazımızda, Instagram Live rozetleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Bilindiği üzere Instagram, kullanıcılara canlı yayın yapma özelliğini sunuyor. Özellikle pandemi döneminde artış gösteren canlı yayın izlenmeleri ile Instagram kullanıcıları canlı yayınlar sayesinde para kazanmakta. Çoğunlukla influencerların ve fenomenlerin kullandığı Live özelliği ile kullanıcılar kazanç sağlıyor. Peki, Instagram Live rozetleri nedir ve ne işe yarar?

Instagram Live Rozetleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Instagram Live rozetleri aslında Facebook, YouTube, Twitch ve TikTok’tan aşina olduğumuz, kullanıcılar canlı yayın açtığında takipçilerin jeton satın alarak içerik üreticilere gönderdikleri simgeler. Özetle; bu rozetler sayesinde takipçiler, içerik üreticilere bahşiş veriyor da denilebilir.

Instagram’da para kazanma aslında markalar ile kullanıcıların iş birliği esasında gerçekleşiyor fakat bu rozetler sayesinde birebir Instagram’dan gelir elde etmek mümkün.

Rozetler Ne İşe Yarar?

Instagram rozetleri sayesinde canlı yayın esnasında rozet sahibi olan kullanıcıların canlı yayında yaptığı yorumlar öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcı takip ettiği kullanıcı tarafından kolaylıkla fark edilebilmekte.

Rozet sahibi kullanıcılar, canlı yayın sahibi ile daha kolay iletişime geçebilir ve en önemlisi sevdiği, desteklediği kullanıcıya rozetler sayesinde katkıda bulunabilir.

Rozetler Ne Kadar?

Kullanıcılara sunulan farklı kalp rozetleri bulunuyor. Tek bir kalbin bulunduğu rozet 0,99 sent, iki kalp bulunan rozet 1,99 dolar, üç kalp bulunan rozet ise 4,99 dolardan satışa sunulmakta. Burada bilinmesi gereken önemli bir nokta var. Kullanıcılar canlı yayınlarda tek bir rozet satın alabiliyor.

Rozet satın alan kullanıcının canlı yayın esnasında aldığı rozet, kullanıcı adının yanında yer alıyor. Böylelikle içerik üretici yayınında kimin rozet sahibi olup olmadığını görebilir.

Instagram rozetler özellikle içerik üreticileri için iyi bir gelir kaynağı denilebilir. Instagram tek başına diğer tüm sosyal medyaların yapabildiği özellikler kullanıcılarına sunarak popülerliğini gün geçtikçe arttırmakta.

Rozet Uygulamasından Faydalanabilmek İçin Gerekli Olan Şartlar

– En az 18 yaş ve üzerinde olunması gerekli
– Instagram platformunda işletme hesabına ya da içerik üretici hesabına sahip olmak
– En az 10000 takipçiye sahip olunması gerekmektedir

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram’dan Para Kazanma Yolları!” okumak için buraya tıklayın.
“Ünlüler Instagram’dan Ne Kadar Para Kazanıyor?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Organik Takipçi Artırma Yolları” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Live Rozetleri Nedir? Ne İşe Yarar?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı