Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, ilk hesap açtıklarında belirledikleri kullanıcı isimlerini bir süre sonra değiştirmek isteyebiliyor. Instagram geliştiricileri de bunun farkında oldukları için bu işlemi çok kolay hale getirdi. Peki, Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olan Instagram, son yıllarda kullanılan en popüler sosyal medya araçlarından biri. Kullanıcılar bu sosyal medya aracında zaman geçiriyor, anlık fotoğraflar paylaşıyor ve arkadaşları ile iletişime geçebiliyorlar.

Instagram platformuna kayıt olurken sizden bir profil oluşturmanız isteniyor. Bu profilin olmazsa olmazı ise kullanıcı adınızdır. Kişiler, Instagram profili açarken bir kullanıcı adı oluşturuyor ve o kullanıcı adı ile Instagram’da var olmakta. Bazı kullanıcılar ise bu kullanıcı adında bir takım değişiklikler yapmayı ya da adını tamamen değiştirmek isteyebiliyor. Instagram geliştiricileri de buna yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde Instagram kullanıcı adınızı çok basit bir şekilde değiştirmenizi sağlıyorlar. Peki, Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Hep birlikte inceleyelim.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Android Cihazlarda Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

– Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
– Profil düzenle butonuna dokunun.
– User name / Kullanıcı adı yazan kısma istediğiniz kullanıcı adını yazın.
– Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra sağ üst köşede bulunan tik butonuna dokunun.

2. iPhone Cihazlarda Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

– İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapıp profilinize ulaşın.
– Profil düzenle butonuna dokunun.
– Daha sonra kullanıcı adı alanına istemiş olduğunuz ismi yazın.
– Kullanıcı adınızı yazdıktan sonra “Bitti” butonuna dokunun.

Yukarıdaki adımları eksiksiz bir şekilde uygulamanız halinde Instagram kullanıcı adınız sorunsuz bir şekilde değişmiş olacaktır. Instagram kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde profilinizde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız aynı şekilde kalır. Değişen şeyler sizi Instagram’da arayacak olan insanların eski kullanıcı adınız ile sizi bulamaması ve DM kutusunda yeni kullanıcı adınızın yazması olacaktır.

Özetle kullanıcılar, Instagram kullanıcı adlarını dilediği zaman değiştirebilir. Instagram, bunun için herhangi bir kısıtlama getirmemekte. Bunun tek bir şartı bulunmakta. O da yeni kullanıcı adınızın başkaları tarafından kullanılmıyor olması gerekliliğidir. Eğer başkası tarafından kullanılan bir kullanıcı adı girerseniz Instagram bunu kabul etmez ve sizi başka bir kullanıcı adı seçmeniz için uyarır.

Siz de son teknoloji akıllı telefonlara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı