Instagram'a İçerik Stüdyosu Özelliği Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’a İçerik Stüdyosu Özelliği Geliyor!


Facebook ‘un kullanıcıları için öne sürdüğü içerik stüdyosu hizmetini daha fazla alana yayarak artık Instagramhesaplarında da kullanılabilmesini sağlandı. İşte detaylar…

Instagram’da İçerik Stüdyosu Özelliği Nasıl Kullanılacak?

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Facebook ’un girişimlerini tek bir çatı altında toplama çalışmaları sürüyor. Facebook ’un bünyesinde bulunan platformlar arasında ortak özellikler yaratılmaya devam ediliyor. Bunlardan bir tanesi de artık içerik stüdyosu hizmeti olacak. Çünkü bu özellikartık Facebook gibi Instagram kullanıcılarına da sunulacak. Facebook ’un 2017 yılından itibaren kullanıcıları için sunduğu içerik stüdyosu hizmeti Instagram uygulaması için de artık geçerli olacak.

İçerik stüdyosu özelliği kullanıcıların uygulama üzerinden yaptıkları gönderileri en ince ayrıntısına kadar raporlayabilmelerini, takip etmelerini, gönderilen paylaşım zamanını ayarlayabilmelerini sağlıyor. Facebook kullanıcılarına sunulan bu özellikartık Instagram’da da olacak.

Bu özellikile Instagramkullanıcıları hikayelerini, IGTV videolarını ve diğer gönderilerini zaman dilimlerine göre ayarlayabilecekler. Özellikle platformda çok aktif olan kullanıcılar için çok fazla işe yarayacak içerik stüdyosu özelliği, uygulamayı daha da çekici hale getiriyor. Bunun yanı sıra sözkonusu özelliksayesinde kullanıcılar belirli bir zamanda paylaşmayı düşündükleri gönderilerini de daha önceden planlayabilecekler ve ayarladıkları saatlere göre postları Instagramana sayfaya düşecek.

Peki bu özellik Instagram ’da hangi menüden kullanılabilecek? Özelliğin kullanılabilmesi için hangi ayarın yapılması gerekiyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı