Instagram Hikayelere TikTok Özelliği Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Hikayelere TikTok Özelliği Geliyor!


Günümüz teknoloji ve dijital çağında trendlerin hızlı değişimi yalnızca günlük hayatımızı etkilemekle kalmıyor. Artık trendlerin etkisini sosyal medya platformlarına eklenen özelliklerde de görmeye başladık. Aldıkları güncellemelerle giderek gelişen platformlar, bazen de birbirlerini etkileyerek özellik bile kopyalayabiliyor. Bunun bir örneğini de Instagramgerçekleştiriyor olacak. Popüler platform, ilerleyen dönemlerde hikayelerbölümünde TikToközelliklerine de yer vermeye başlayacak. İşte detaylar…

Sosyal medya platformlarının birbirlerinde yer alan çeşitli özelliklere göz diktiği bir süredir biliniyor. Facebook tarafından satın alınan Instagramdaha önce de Snapchat‘te yer alan hikaye paylaşma özelliğini kopyalayarak kendi sayfasında yer vermeye başlamıştı. Snapchat filtrelerinden ilham alınarak geliştirilen Instagram Hikayeler, Snapchat‘in popüleritesini düşürmüş ve Instagram‘ın kullanımının artmasını kolaylaştırmıştı. Instagramşimdi ise dünyada bir trend haline gelen TikTokuygulamasının özelliklerine göz dikmiş durumda.

Instagram ‘da Tiktok benzeri hangi özellikler yer alacak?

Popüler uygulamalardan olan TikTok‘ta kısa videolar çekilerek videoyu hızlandırma, videoyu yavaşlatma, videolara müzik ekleme ve videoları birleştirme gibi özellikler bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde ise popüler uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, bu özelliklerin Instagram‘a da geleceğini görsellerle duyurdu. Artık Instagram Hikayelerde de kısa videolar oluşturma ve düzenleme işlemlerini yapmak mümkün olacak.

Instagram Hikayelere müzik ekleme özelliği henüz ülkemize gelmemiş olsa da bir süredir birçok ülkede kullanıcıyla buluşmuş durumda. Hikayelerkısmını giderek geliştiren, her geçen gün hikayelere farklı bir özellik ve filtre getiren Instagram; yavaş yavaş sıradan bir fotoğraf paylaşma uygulaması olmaktan çıkıyor. TikTokdeneyimini kendi platformuna taşımayı amaçlayan Instagram‘da söz konusu kısa videolar “Clips” adıyla bulunacak. Artık Instagramkullanıcıları maksimum 60 saniye uzunluktaki videolara müzik ekleyebilecek, farklı efektlerle destekleyebilecek, yavaşlatabilecek, hızlandırabilecek ve diğer videolarla birleştirebilecek.

Peki TikTok’un videolara müzik ekleme özelliği Instagram’da nasıl kullanılacak? Instagram’ın artık bir şarkı kütüphanesi mi olacak? Bu yeni özellikleri hemen kullanmaya başlayabilir miyiz? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı