Instagram Hikayelerde Neler Oluyor? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Hikayelerde Neler Oluyor?


Instagramher geçen gün yaptığı güncelemelerle birçok yeni özellik katmaya devam ediyor. Uygulama içerisine pek çok yenilik eklenirken; özellikle “Instagram hikayeler” bölümüne gelen yeniliklerle de farklılık yaratmaya devam ediyor. Son olarak yaptığı güncellemede hikaye kısmına bağlantı kopyalama, sohbet etiketi ve Facebookuygulamasında paylaşma özelliğini ekledi. İşte detaylar…

Instagram Hikayeler nasıl kullanılıyor?

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, içerik paylaşma konusunda gözde uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle de ilgi alanlarımızdaki kişileri, sayfaları takip edebileceğimiz ve bilgi edinebileceğimiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

İlk çıktığında sadece video, fotoğraf gibi medya paylaşmak için kullanılsa da zaman geçtikçe kendine yeni özellikler ekledi ve Instagramhayatımızda daha da yer edinmeye başladı. Örneğin kullanıcıların dile getirdiği sorunlardan biri olan paylaşımlarının gözden kaçırıldığı ve takipçilerin görmemesi sorununa çözüm olarak hikayeler bölümü hayatımıza girdi ve burada hikayelerimizi paylaşmaya başladık. Bu noktada bilmeyenler için biraz hikayeler bölümünden de bahsedelim:

Instagram hikayeler bölümünde paylaşmak istediklerinizi ekran görüntüsü alarak paylaşabilir ve bu sayede gönderinizi görmeyen takipçilerinizin de daha çok farkına varmasını sağlayabilirsiniz. Hikayelerözelliği sayesinde aslında bir anlamda proflinizi gereksiz şeylerle doldurmak zorunda kalmıyor; anlık paylaşmak istediklerinizi bu bölümde paylaşabiliyorsunuz.

Hikayeler bölümünde saat sınırlaması bulunuyor. Bu bölümden yaptığınız her paylaşım sadece 24 saat görüntenleme özelliğine sahip oluyor. Söylentilere göre Instagramyakın bir zamanda da saat süresini uzatmayı düşünüyor.

Instagram‘da hikaye paylaşmak istediğinizde ise yapmanız gereken şey Instagramana sayfasında sol üst köşede yer alan hikaye bölümüne tıklamak. Daha sonra paylaşacağınız gönderiyi arşivden seçip istediğiniz özellikleri eklemek. Gönderinin üzerine yazı yazabilir, şekil çizebilir, gif koyabilir ve yeni gelen güncellemeyle bir çok özellik ekleyebilirsiniz. Daha sonra “paylaş” butonuna bastığınızda ise karşınıza yakın arkadaşlarla ve direk arkadaşınıza göndermek için ayrı ayrı seçimler çıkacaktır. Kiminle ve nerede paylaşmak isterseniz seçip hikaye paylaşma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hikayeler bölümüne yeni özellikler eklendi

Gönderiyi paylaşmadan önce ekleyebileceğiniz bir çok özellik olduğu gibi paylaştıktan sonra da birçok özellikten yararlanabiliyoruz. Hatta son dönemde yapılan güncellemeler de bu bölümün artık çok daha eğlenceli kullanılmasını sağlayabiliyor.

Facebookile sürekli iletişim halinde olan Instagram hikayeler bölümüne Facebookbağlantısı ekleyerek gönderinin Facebookhikayelerinde de paylaşılmasını sağladı. Ayrıca gönderileri paylaşırken eklediğimiz özelliklerle kaydedip arşivinizde durmasını da sağlayabiliyoruz. Bu işlemi yeni gelen bağlantı kopyalama özelliğiyle birlikte yapabiliyor, gönderileri paylaştıktan sonra kopyalama seçeneğiyle de kopyalayabiliyorsunuz. Bu sayede hikayeleri fotoğraf albümümüze kayıt edebiliriz. Yanında bulunan öne çıkar seçeneğiyle de paylaştığınız hikayeleri isim vererek dosya oluşturabilir, profilinize girildiğinde sayfanızda görülmesini sağlayabilirsiniz.

Peki Instagram’ın hangi yeni özelliği özellikle takipçisi fazla olan kullanıcıları veya fenomenleri mutlu edecek? Instagram’a yeni eklenen sohbet etiketi ne işe yapıyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı