Instagram Hikayelere Davetiye Özelliği Geliyor!

Dünyanın en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulamaları arasında yer alan Instagram, her geçen gün daha gelişmiş şekillerde karşımıza çıkıyor. Sıradan bir içerik paylaşma uygulaması olmaktan çıkan Instagram‘ın bulundurduğu özellikler giderek çeşitleniyor ve böylelikle kullanıcı sayısında artış görülüyor. Instagram‘a gelecek olan yeni özellik ise hikaye bölümünde görülecek. Instagram Hikayeler ‘de davetiye özelliği yer alacak. Peki bu yeni özellik nedir, ne işe yarayacak ve nasıl kullanılacak? İşte detaylar…

Instagram Hikayeler Davetiye Özelliği Nedir?

Oldukça geniş bir kitlesi bulunan sosyal medya platformu Instagram, bilindiği üzere daha önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan popüler uygulama, özellikle son dönemlerde çeşitli güncellemeler ile gelişim gösterdi. Instagram‘a eklenen bu yeni özellikler çoğunlukla Instagram Hikayeler bölümünde görülüyor. Artık birçok Instagram kullanıcısı gönderi paylaşmak yerine Instagram Hikayeler‘de aktif olmayı tercih ediyor.

Farklı teknolojiler ve farklı efektler ile kullanıcıların deneyimlerini iyileştiren Instagram‘a gelecek olan yeni özellik ise yine Hikayeler bölümünde görülecek. Bu yeni özelliğe göre artık Instagram Hikayeler‘de davetiye seçeneği de bulunacak.

Facebook‘da bulunan Etkinlikler ve Davet bölümü, birçok Facebook kullanıcısı tarafından sıkça kullanılan özellikler arasında yer alıyor. Facebook‘taki Davetiye bölümü sayesinde kullanıcılar diledikleri gibi etkinlik oluşturabiliyor. Ardından oluşturdukları bu etkinliklerle ilgili konu, konum, zaman gibi çeşitli bilgileri ekleyip diğer kullanıcıları bu etkinliklere davet edebiliyorlar. Uzun süredir Facebook‘ta kullanılan bu davetiye özelliği, ilerleyen dönemlerde Instagram‘da da yer alabilir.

Peki bu yeni özellik nasıl kullanılacak? En çok kimlerin işine yarayacak? Ne zaman kullanılabilecek? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı