Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri. Kullanıcılar bazen Instagram hesaplarını dondurup sosyal medyadan uzak kalmak isteyebiliyor. Aslında Instagram hesap dondurma işlemi oldukça basit. Kolay bir şekilde Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır göz atalım.

Instagram Hesap Dondurma Adımları

Instagram kullanıcılarının bazıları, hesaplarını dondurmanın zor bir işlem olduğunu düşünüyor. Bunu mobil uygulama üzerinden deneyen kullanıcılar başarısız olmakta.

Burada bilinmesi gereken en önemli konu Instagram’ın sadece internet sitesinden hesap dondurabilmeye izin verdiği. Siz de aşağıda belirtilen basit adımlar ile Instagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

1. Instagram hesabınıza tarayıcınızdan giriş yapın. Bu işlemi telefondan yapmak istiyorsanız uygulamadan yapılmadığı için telefonunuzun tarayıcısından hesabınıza giriş yapın.
2. Sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
3. Profil yazısına tıklayın.
4. Profili düzenle yazan yere tıklayın.
5. Karşınıza çıkan sayfada ekranı aşağı doğru kaydırın.
6. Sağ altta bulunan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.
7. Karşınıza çıkan hesabınızı neden kapatıyorsun sorusunu yanıtlayın. Bu soru yanıtlanmadan hesabınız dondurulamaz.
8. Bırakılan boşluğa şifrenizi girin. Şifrenizi tekrardan girmediğiniz takdirde hesabınızı donduramazsınız. Şifrenizi unuttuysanız Instagram’a girdiğiniz bölümden şifremi unuttum seçeneğine tıklayın ve yeni bir şifre alın.
9. Hesabı geçici olarak kapat yazan seçeneğe tıklayın.

Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman hesabınız silinmez. Kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptığınız zaman hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Hesabınızı dondurduğunuz zaman diğer kullanıcılar profilinizi göremez. Paylaştığınız gönderilere ulaşılamaz. Başkasının fotoğraflarına yaptığınız yorumlar ve beğeniler hesabınızın kapalı olduğu süre boyunca gözükmez. Tekrar giriş yapıp profilinizi aktif hale getirdiğiniz zaman bu özellikler yeniden görünür hale gelecektir.

Bunun yanı sıra Instagram hesabınızı haftada sadece bir kez dondurabilirsiniz. Instagram hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde başta takip ettikleriniz ve takipçileriniz 0 gözükür. Birkaç saat sonra bu sorun düzelecektir ve Instagram hesabınız eski haline dönecektir.

Instagram’ın diğer tüm sosyal medya platformları gibi hesap dondurma işleminin mobilden yapılmasına izin vermediğini belirtmiştik. Bunun sebebi; kullanıcılarını vazgeçirip daha fazla bünyesinde bulundurabilmek. Siz de yukarıdaki 9 basit adımı uyguladığınızda Instagram hesabınızı dondurabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram Hesap Açma Kolaylıkları” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Hesap Kurtarma Adımları Nelerdir?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Hesap Birleştirme Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı