Instagram’a Creator Hesap Dönemi Geliyor!

Instagram, her geçen gün büyümeye ve değerine değer katmaya devam ediyor. Platform başlangıç tarihinden bu yana kullanıcılarına birçok yeni özellik sundu ve bu özellikleri arttırmaya devam ediyor. Şimdi de ınstagram yeni bir hesap türüyle geliyor. Etkileyenler yani influencerlar ve içerik üreticileri için Instagram Creator Hesap özelliği çok yakında hayata geçecek. İşte detaylar…

Instagram Creator Hesap nedir? Kimler kullanabilir?

İlk kullanıma açıldığında herkesin sadece kişisel hesaplara sahip olduğu ünlü sosyal medya platformu; 2016 yılında “İşletme Hesap Türü”nü kullanıcıya sunmuş, yeni istatistiksel özellikler ve reklam araçlarıyla birçok markanın ve şirketin bu hesap türüne geçmesini sağlamıştı. Bulunduğumuz yıl içinde bir yeni hesap türünü daha kullanıma açmayı planlayan Instagram, 2018 yılından beri denemelerine başladığı Creator Hesapları’nı  (İçerik Üretici) son yıllarda popülerleşen influencerlar ve içerik üreticileri için getiriyor.

Influencerlar sosyal medya pazarlamasının en büyük parçalarından biri. Instagram‘da da büyük yer edinen ve platformun en sevilen hesaplarından olan influencerlar için kullanıma sunulan Creator Hesaplar, işletme hesaplarına oldukça benzerlik gösteriyor. Fakat birçok yeni özellik de ekliyor. Yeni özellikler markalar ve pazarlama stratejileri için de büyük önem taşıyacağa benziyor.

Creator Hesap ile yeni mesajlaşma filtreleri!

Yeni hesap türünü geliştirirken içerik üreticilerinden de fikir alınmış. Platformun getireceği en büyük yeniliklerden biri, direkt mesajlara getirilecek ayrıntılı filtreleme seçenekleri. Spam ve olumsuz mesajlar, geliştirilen algoritmalarla daha kolay tespit edip ayıracak ve böylece kullanıcıların direkt mesaj kutuları daha kaliteli hale getirilecek.

Okundu ya da okunmadı gibi otomatik kategorizasyonlarla gelecek olan yeni direkt mesaj kutusu, kullanıcılara da kendi filtreleme ve kategorize etme fırsatı sunacak. Influencerlar arkadaşlarıyla olan mesajlaşmalarını ve iş ya da reklam gibi konularda yaptığı mesajlaşmalarını birbirinden ayırabilecek.

Ayrıntılı ve günlük istatistikler geliyor!

Bir diğer büyük yenilik ise kullanıcının takip edebileceği ayrıntılı ve işlevsel istatistikler. Creator Hesap kullanıcıları; hesaplarındaki takipçi sayılarının nasıl değişkenlik gösterdiğini, platformda yayınladıkları bir gönderi sonrasında kaç takipçi kaybettiğini ya da kaç takipçinin geldiğini haftalık veya günlük olarak kontrol edebilecek. Şirket hesaplarından çok daha ayrıntılı istatistikler paylaşacak olan bu özellik, bu işi yapabilen üçüncü taraf uygulamalarının getirdiği gizlilik ve güvenlik sorunlarının da önüne geçecek.

Influencer profilleri daha işlevsel ve dikkat çekici hale getiren bu özellikler, markaların influencer ya da içerik üretici seçimlerinde de büyük bir etken olacak. Influencerlar markalarla daha rahat iletişime geçebilecek ve istatistiklerini de yine markalarla paylaşabilecek. Markalar da bu sayede Influencer’ın kitlesinin kendi hedef kitlelerine ne kadar uygun olduğunu ölçebilecek ve seçimlerini buna göre yapacak.

Peki Instagram’ın bu yeni özelliğini kimler kullanabilecek? Bu yeni özelliği kullanabilmeniz için en az kaç takipçinizin olması gerekiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı