Instagram Beğeni Sayısını Gizleyecek! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram Beğeni Sayısını Gizleyecek!


En popüler sosyal medya platformları arasında olan Instagramson dönemlerde sıkça yaptığı yeniliklerle ve güncellemeleriyle adından bahsettirmeye devam ediyor. Instagram, bu defa da beğeniler kısmında bir yeniliğe gitmeyi planlıyor. İşte detaylar…

Instagram beğeni sayısını nasıl gizleyecek?

Instagramartık paylaşımlardaki beğeni sayısını gizliyor olacak. Popüler sosyal medya platformundaki bu güncelleme haberinin sosyal medyadaki temsilcisi mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong oldu. Wong paylaştığı bir postunda Instagramın beğeni kısmında bir değişiklik olduğunu duyurdu.

Instagram‘da beğeniler ile ilgili olan bu yeni özellik, F8 Geliştiriciler Konferansında da resmi olarak açıklandı ve ardından Instagram, Kanada’da özelliğin testlerine başladı. Bu yeni güncelleme, uygulamayı kullanan fakat beğenilme gibi bir kaygı yaşayan kullanıcıların paylaşım yapmasına teşvikte bulunacak.

Instagram bu güncelleme ile kimleri hedefliyor?

Çok fazla takipçiye sahip kullanıcılar için beğeni butonu oldukça önemli bir konuma sahip. Çünkü ne kadar çok beğeni aldıysa o paylaşımın önemini bir o kadar arttırdığı düşünülüyor. Bu tartışmalı bir konu; ancak uygulamanın amacı kullanıcıların birçoğunda böyle kabul görüyor. Fazlasıyla tartışma ortamı yaratan bu durumun ardından gerçekleşecek bu güncellemenin nasıl bir tepki göreceği ve kullanıcıların bu duruma nasıl adapte olacağı ise merak konusu.

Instagram, paylaşımlardaki beğenileri gizlemeye yönelik olan yeni özelliğiyle uygulamaya bağımlı ve beğeni takıntısı oluşmuş kişilere de yardımcı olmuş olacak. Beğeni butonu kullanılmaya devam edecek fakat paylaşılan postun kimler tarafından beğenildiği ya da kaç kişinin beğendiği hakkındaki bilgiler yalnızca postu paylaşan kişi tarafından görülebilecek. Postu gören kişiler ise beğenenler arasında herhangi bir kullanıcının adı ve “others” yani “diğerleri” ibaresini görebiliyor olacak.

Peki Instagram bu yeni özelliği ile neyi amaçlıyor? Yeni özellik ne zaman hayatımızda olacak? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı