Instagram'a Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Eklendi! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Instagram’a Artırılmış Gerçeklik Filtreleri Eklendi!


Instagram, her geçen gün popülerliğini korumak ve kullanıcıların ilgisini çekebilmek için platformuna yeni özellikler ekliyor. Giderek geliştirilen sosyal medya platformu, özellikle de son dönemde çok ilgi gören Hikayelerbölümü için çalışmalarda bulunuyor. Instagram‘ın son özelliği de neredeyse herkesin severek kullandığı Hikayelerbölümü için geldi. Bu yeni özellik sayesinde artık Instagram‘da kendi efektinizi ve filtrenizi oluşturup paylaşım yapabilirsiniz. ARyani artırılmış gerçeklik filtre oluşturma platformu bütün Instagram kullanıcıları için kullanıma sunulacak. İşte detaylar…

Instagram AR Spark Filtreleri nedir? Nasıl kullanılır?

Yaratıcı filtre ve efektler eskiden daha popüler olan ve yavaş yavaş popüleritesini kaybeden Snapchat kullanıcıları tarafından sıkça kullanılıyordu. İnsanların daha keyifli vakit geçirmelerine yardımcı olan filtre ve efektler konusunda Instagram da Snapchat‘ten ilham aldı ve kullanıma sunmak konusunda hazırlıklara başladı. Instagram getirmeyi planladığı bu yeni özelliği daha önce tanıtmıştı. Şimdi ise bu özelliği herkes tarafından erişilebilir hale getiriyor.

Instagram‘ın Hikayelerbölümünün uzun zamandır geliştirildiğini, kullanıcılar için daha yaratıcı ve daha kullanışlı hale getirildiğini biliyoruz. Ancak farklı efektler kullanarak vakit geçirmek isteyen kullanıcılar için Instagramfiltreleri çoğu zaman yetersiz kalıyor ve kullanıcıların farklı platformlara yönelmelerine sebep olabiliyor. Kullanıcı kaybetmek istemeyen platform, filtre oluşturma özelliğini ise yeni efektler ve filtreler keşfetmek isteyen kullanıcıları için getiriyor.

Snapchat‘ten ilham alan Instagram, Snapchat Lens Studio’daki yüz değiştiren farklı efektler oluşturma özelliğinin benzer bir özelliğini getirdi. Arttırılmış gerçeklik ile efekt oluşturma aracının adı Spark AR. Bu AR filtreleri yani artırılmış gerçeklik filtreleri, Hikayelerbölümünde yapılan paylaşımların görsel tasarım özelliğini ve kalitesini arttırıyor. Ayrıca farklı filtre ve efekt seçeneklerinin gelmesiyle, Instagram‘ın keşfedilmeyi bekleyen görsel seçenek kapasitesi de artmış oluyor.

Efektleri ve filtreleri zenginleştirme olanağı veren özellik aracılığıyla artık kullanıcılar fotoğraf ve videolarını istedikleri gibi düzenleyebilir. Kendi efektlerini ve filtrelerini oluşturarak daha renkli ve yaratıcı fotoğraflar ve videolar oluşturup Instagram Hikayeler ‘inde paylaşabilir. Ayrıca yalnız kendi efekt ve filtrelerine bağlı kalmayıp diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş filtre ve efektlere de erişmeleri de mümkün. Diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş efektlere ulaşmak isteyen kullanıcılar Hikayelerbölümünde bulunan “Diğer efektleri keşfet” seçeneğini kullanabilir.

Peki bu özellik nasıl kullanılıyor? Instagram’dan bu özelliğe erişmek isteyenler nasıl erişebilir? Herkes tarafından kullanılabilir mi? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı