Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda oldukça popüler olan Instagram anketleri birçok kullanıcı tarafından hem eğlenceli vakit geçirmek hem de bilgi amaçlı olarak kullanılmakta. Birçoğumuz anket özelliği nedir nasıl kullanılır sorusunu merak ediyoruz. Aslında çok basit bir şekilde bir kaç adımda bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Vakit kaybetmeden Instagram anket özelliği ile ilgili bilgilere göz atalım.

Instagram Anket Özelliği Nedir?

Instagram, kullanıcıların merak ettiği ve öğrenmek istediği şeyleri herkese tek bir story (hikaye) yardımı ile sormaya yarayan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde merak edilen, sormak istenilen her şey kısa sürede çözüme kavuşmuş olur.

Örneğin; kıyafet alacaksınız ve hangisini alacağınız konusunda kararsız kaldınız. Hemen bu konuyu sosyal medyada paylaşarak takipçilerinizden yardım alıp kıyafetleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun dışında bir konu hakkında düşüncelerinizi paylaştınız ve takipçilerinizin de görüşlerini merak ediyorsunuz diyelim. Aynı şekilde takipçilerinizin de ne düşündüğünü öğrenebilirsiniz.

Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram anket özelliğini 5 adımda kısaca anlatalım.

1. Instagram’a giriş yapıp story kısmını açıyoruz.
2. Story alanından, galeriden fotoğraf seçelim ya da fotoğraf çekelim.
3. Bu adımda ise sormak istediğimiz soruyu yazalım.
4. Anket sorusunu hazırladıktan sonra sormak istediğimiz soruyu evet/hayır seçeneklerini silerek sormak istediğimiz soruyu yazalım.
5. Daha sonra ise tek yapmanız gereken story’i paylaşmak.

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra Instagram hesabınız aracılığı ile dilediğiniz anketi takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Bütün bu adımları tamamladıktan sonra yapmamız gereken ise dilersek müzikler, çıkarmalar ve emojiler ekleyerek hikayenizi daha eğlenceli bir hale getirerek anketinizi yayımlayabilirsiniz.

Instagram’ın Etkileşime Olan Etkisi

Instagram, insanların birbirleri ile etkileşim halinde olmasına olanak tanıyan ancak bu etkileşimin gerekli müdahaleleri yapmadığınız sürece belirli bir süre zarfında sağlıklı kalmasına neden olan bir platformdur. Dolayısı ile takipçi sayınız her zaman sabit kalmayabilir. Bunun nedeni ise sayfa yönetimini doğru yapmıyor ve takipçilerinizle doğru iletişimi kuramıyor olmanızdan kaynaklanabilir.

Bu iletişimin birkaç önemli yolu bulunmakta ancak en önemlilerinden biri anket seçeneğidir. Anket özelliği sayesinde takipçileriniz ile istediğiniz her alanda konu açarak onların da sizin hayatınızda yeri olduğunu gösterip özel hissettirebilirsiniz. Bir takipçinin unutulduğunu hissetmesi ve sizin istikrarlı bir şekilde sayfa yönetimi yapmamanız takipçi sayınızın düşmesine neden olabilir. Bu konuya gerekli önemi vermenizi tavsiye ederiz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Dikkat Çeken Instagram Hikayeleri için 6 İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Hikayelerde Dikkat Çeken Anketler Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Hikayeleriniz Aslında Kaybolmuyor!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram’dan Ne Zaman Paylaşım Yapılmalı?” okumak için buraya tıklayın.

“Instagram Anket Özelliği Nasıl Kullanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı