Görsel Olanın Saltanatı: Instagram - Moblobi.com
Sosyal Medya

Görsel Olanın Saltanatı: Instagram


Eskiden insanlar fotoğraflarını çeker albümlerine koyar ve sevdikleriyle paylaşırlardı. Şimdi ise Instagram ile değişen dünyamızda insanların yaşadıkları hüzünlü ve sevinçli anlar o dakika çekiliyor ve hiç tanımadığımız kişilerle paylaşılabiliyor. İşte bu noktada herkesin severek kullandığı Instagramın bilinmeyen taraflarına değinmek istiyorum.

Genellikle bir çoğumuzun kullandığı ve hatta elinden düşürmediği; kullanıcıların diledikleri kadar fotoğraf çekip paylaşmalarına imkân veren bir platform Instagram … Telefonlarınızla çektiğiniz fotoğraflarınızı bu platform üzerinden düzenleyip filtre ekleyip Facebook, Twitter ve Tumblr gibi diğer sosyal mecralar üzerinden de kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Instagram’ı bu amaç dışında kullananlarda oluyor tabiki… Örneğin, Instagram fenomenleri tarafından alım satım işlevlerinin gerçekleşmesi bu mecranın ticari amaçlar içinde kullanıldığını gösteriyor.

Peki biz Instagram’ın bilinenlerin aksine farklı bir tanımını yapabilir miyiz? Ya da ona farklı bir anlam yüklemiş olabilir miyiz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı