Görsel Olanın Saltanatı: Instagram

Eskiden insanlar fotoğraflarını çeker albümlerine koyar ve sevdikleriyle paylaşırlardı. Şimdi ise Instagram ile değişen dünyamızda insanların yaşadıkları hüzünlü ve sevinçli anlar o dakika çekiliyor ve hiç tanımadığımız kişilerle paylaşılabiliyor. İşte bu noktada herkesin severek kullandığı Instagramın bilinmeyen taraflarına değinmek istiyorum.

Genellikle bir çoğumuzun kullandığı ve hatta elinden düşürmediği; kullanıcıların diledikleri kadar fotoğraf çekip paylaşmalarına imkân veren bir platform Instagram … Telefonlarınızla çektiğiniz fotoğraflarınızı bu platform üzerinden düzenleyip filtre ekleyip Facebook, Twitter ve Tumblr gibi diğer sosyal mecralar üzerinden de kolaylıkla paylaşabiliyorsunuz. Instagram’ı bu amaç dışında kullananlarda oluyor tabiki… Örneğin, Instagram fenomenleri tarafından alım satım işlevlerinin gerçekleşmesi bu mecranın ticari amaçlar içinde kullanıldığını gösteriyor.

Peki biz Instagram’ın bilinenlerin aksine farklı bir tanımını yapabilir miyiz? Ya da ona farklı bir anlam yüklemiş olabilir miyiz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı