Gezginler İçin En İyi 5 Sosyal Medya Uygulaması

Dünyanın gittikçe globalleşmesi ile birlikte gezginlerin sayısı da arttı. Yeni yerler gezerken oraların güzelliklerini keşfetmek ve bu güzellikleri paylaşabilmek için bazı uygulamalar işlerine yarıyor. Peki, gezginler için kullanılması faydalı sosyal medya uygulamaları hangileri?

Gezginler İçin Faydalı 5 Sosyal Medya Uygulaması

1. Foursquare

Foursquare, yıllardır kullanılan ve oldukça işlevsel bir yazılımdır. Uygulamanın içinde gideceğiniz bir yerin kullanıcı yorumlarını, ortalama puanlarını ve fotoğraflarını görebilirsiniz. Aynı şekilde siz de yorumlarınızı ekleyebilir ve sizden sonra gidecek insanların bu yerler hakkında fikir edinmelerini sağlayabilirsiniz.

Uygulama sizin bulunduğunuz konuma ve hobilerinize göre turistik yerler önerme özelliğine sahip. Ayrıca sizinle aynı yerleri gezmeyi seven insanlar ile takipleşme imkanınız bulunmakta. Bu uygulama ile birlikte bir gezinizi baştan sona planlayabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

2. Spotted By Locals

Bir yere ilk defa gezmeye gidiyorsanız oranın yerel halkının önerilerini dikkate alırsınız. Bu uygulama da işte tam olarak bu mantık üzerine geliştirildi.

Belirli bir yerde yaşayan halk; oranın meşhur yemeklerini, gezilmesi gereken turistik yerlerini ve benzeri bilgileri bu uygulamaya yüklüyor. Size de buradaki önerileri dikkate alarak kendinize güzel bir gezi planı oluşturmak kalıyor.

3. Couchsurfing

Gezinizi düşük bir bütçe üzerine planlıyorsanız Couchsurfing ucuza konaklayabilmeniz için çok verimli bir uygulamadır.

Bu uygulamayı kullanarak, hiç tanımadığınız birinin evinde bedavaya ya da çok ucuza kalabilirsiniz. Hem yeni insanlarla tanışabilir hem de konaklama ücretinden kar edersiniz.

4. TravelBuddy

Bir şehri gezmeyi çok istemenize rağmen size eşlik edecek bir arkadaş bulamıyor olabilirsiniz. TravelBuddy uygulaması ile gideceğiniz yere ilan verebilir ve kendinize yol arkadaşları bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra beraber seyahate çıkmak istediğiniz kişinin cinsiyetini belirleyebilir, profilini inceleyip hakkında yazılmış yorumları okuyabilirsiniz.

5. Travello

Travello, gezginlere özel hazırlanmış bir sosyal medya platformudur. Uygulamaya kaydolduktan sonra akışınızda diğer gezginlerin paylaşımlarını ve yorumlarını görebilirsiniz. Siz de gezginlerin gönderilerine yorum yapabilir ya da direkt mesaj gönderebilirsiniz. Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını alabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulamada, beraber gezi yapan gruplar da bulunmakta. Gruplar kısmından ilginizi çeken gruplara mesaj atarak onlara katılabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Gezginlere Tasarruf Sağlayan Seyahat Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın.
“Gezginler için En İyi 5 Navigasyon Uygulaması!” okumak için buraya tıklayın
“Seyahatleriniz için 5 Google Haritalar Hilesi!” okumak için buraya tıklayın.

“Gezginler İçin En İyi 5 Sosyal Medya Uygulaması” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı