Game of Thrones Hayranları Twitter'da Rekor Kırdı! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Game of Thrones Hayranları Twitter’da Rekor Kırdı!


Game of Thrones dizisi yayınlanan son sezonu ile birlikte dünya gündemine oturdu diyebiliriz. Hal böyle olunca elbette her konuda olduğu gibi gündemde olan bu dizinin sosyal medyada da etkisi büyük oldu. Dizi yayınlanmadan önce sosyal medyada trend olmaya başladı ve o günden bugüne de trend olmaya devam ediyor. Game of Thrones hayranları Twitter‘da bir rekora imza attı. İşte bu rekorla ilgili detaylar ve Twitter’ın GoT hayranlarına özel hazırladığı emojili hashtagler…

En çok neler ve hangi karakterler konuşuldu?

Game of Thrones yayınlanan yeni bölümleri ile birlikte Twitter‘da trend olmayan yani en çok konuşulan konular arasında yer almaya devam ediyor. Game of Thrones 3. bölümünün yayınlanmasının ardından Game of Thrones yani GoThayranları Twitter‘a kitlendi ve toplamda 7.8 milyon tweetatarak, Twitter‘da yeni bir rekora imza attı.

Game of Thrones dizisi Twitter gündemini kimseye bırakmamakta kararlı görünüyor. Game of Thrones 3. bölümünün yayınlanmasıyla birlikte atılan 7.8 milyon tweetile GoT hayranları Twitter‘ı gerçek anlamda sallamış bulunuyor. Peki bu tweetlerde en çok hangi karakterden bahsedildi dersiniz? Merak edenler için hemen yanıtlayalım.

Pek çok Game of Thrones hayranının tahmin edeceği üzere bu tweetlerde en fazla Arya, Jon Snow, Night King, Cersel ve Bran karakterlerinden bahsedilmiş. Hayranların pek çoğu genellikle Twitter‘daki gif paylaşımı furyasına dahil olmuş. Gecenin en çok retweet edilenleri ise bu tür gif paylaşımlar yapan hayranlarının tweetleri olmuş. Söz konusu retweetlerden bir tanesi de dizinin karakterlerinden biri olan Arya Stark ın geri dönüşünü kendince bir bayram havasında kutlamış olan GoT hayranının attığı tweet oldu.

Twitter GoT Hayranlarına Hangi Sürprizi Yaptı?

Game of Thrones dizisi Twitter bu kadar sallayarak günlerce trendler arasında kalmasına; hayranlarının bu kadar paylaşım yapmasına Elbette Twitter‘da kayıtsız kalmadı. Twitter bu kutlamalara diziye özel yarattığı emojilerle katıldı. Game of Thrones özel hazırlanan bu emojiler diziye ait bazı hashtagler yani etiketler kullanıldığında otomatik olarak ortaya çıkıyor. bu etiketlerden yani emoji içeren GoT hashtaglerden bazılarını kullanmak isteyenler için hemen paylaşalım: Örneğin #AryaStark, #Arya ya da #TheNorthRemembers hashtaglerini kullandığınızda Arya’nın emojisi ile karşılaşıyorsunuz. Yine benzer şekilde #TheLongNight ya da #NotToday hashtaglerini tweetlerinizde kullandığınızda Weirwood Ağacı emojisi sohbetinize katılıyor.

Game of Thrones hayranı olan Twitter takipçilerini en çok güldüren konu ise Joe Dempsie ile T-Pain arasında yaşanan GoT muhabbetleri oldu. Bu muhabbet Twitter’da çok konuşuldu. Hatta GoThayranları bu diyaloğu kaçıran diğer GoT hayranlarını acil olarak takibe davet etti.

Peki hangi Game of Thrones oyuncuları ve ünlüler bu Twitter sohbetine dahil oldu? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı