FaceTime ‘da Dinleniyor Olabilir Misiniz?

FaceTime , birçoğumuzun bildiği ve kullandığı üzere Apple’ın görüntülü sohbet uygulaması. Bu görüntülü sohbet uygulaması ile ilgili son günlerde ortaya çıkan haber hepimizin aklını karıştırıp, uygulamanın kullanımında çekinceler yaşamamıza hatta kendimizi risk altında hissetmemize sebep oldu.

FaceTime ’daki bir güvenlik açığı sebebiyle kullanıcıların dinlenmesine olanak sağladığı tespit edildi. Bu haberin ardından riskin büyüklüğünü anlamak amacıyla bu açığın siber saldırganlar tarafından da kullanılıp kullanılmadığı merak konusu oldu. Küresel siber güvenlik şirketi Kaspersky Lab, bu durumu araştırdı. Kaspersky Lab’ın Güvenlik Araştırmacısı Victor Chebyshev’den açıklama geldi.

İşte hangi durumda riskte olabileceğinize dair detaylar ve almanız tavsiye edilen önlemler…

Yapılan açıklamaya göre Apple’ın FaceTime ’I üzerindeki bu güvenlik açığının siber saldırganlar tarafından kötüye kullanılması oldukça zor. Çünkü hedef alınacak olan kişi, bir gelen çağrı uyarısı alacağı için, siber saldırganların sadece bu güvenlik açığından yararlanarak insanları gizlice izlemesi zor görünüyor. Yalnız risk içeren tek bir durum var. Eğer hedef alınan kişi cihazını sessiz modda kullanıyorsa, bu durumda casus siber saldırganlar hedef aldıkları kişinin özel konuşmalarını gizlice dinliyor olabilirler.

Peki ne yapmalıyız?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı