Facebook’u Silmeden Önce Düşünmeniz Gerekenler

Dünya üzerinde milyonlarca insan tarafından kullanılan Facebook popülerliğini hala korumakta. Peki, Facebook’u silmeden önce düşünmeniz gereken şeyler nelerdir?

Facebook kullanımı insanlar arasında oldukça yaygın. Her yaştan insan bu uygulamayı kullanmakta. Bir gün Facebook’u silmek isterseniz bu yazımızda Facebook’u silmeden önce düşünmeniz gereken şeyler bulunuyor. Şimdi bu konuya birlikte göz atalım.

Facebook Nedir?

İnsanlar ile etkileşim içinde olduğunuz, fotoğraf video ve durum paylaşabildiğiniz bir sosyal medya uygulaması olan Facebook, birçok kişi tarafından kullanılmakta. 4 Şubat 2004 tarihinde Mark Zuckerberg tarafından kuruldu ve şuan bile milyonlarca aktif kullanıcısı var.

Facebook Nasıl Kullanılır?

İşe ilk olarak bir mail adresi alarak başlamalısınız. Facebook üyelik gerektiren bir uygulama. Bu yüzden ancak profilinizi oluşturduktan sonra kendinize ait bir profile sahip olabilirsiniz.

Facebook profilinizde fotoğraf, video, durum ve daha birçok şey paylaşabilirsiniz. Bu platform sayesinde dünyanın her bölgesinden insanlar ile iletişim kurmanız son derece basit. Bunun yanı sıra Messenger uygulaması ile özel anlamda bir kullanıcı ile ya da grup ile mesajlaşabilirsiniz. Peki, Facebook hesabınızı silmeden önce düşünmeniz gereken şeyler neler?

Facebook’u Silmeden Önce Düşünmeniz Gerekenler

Bazı insanlar Facebook’u bir süre kullanıp daha sonrasında kalıcı olarak silmek isteyebiliyor. Bazıları ise hesaplarını devre dışı bırakmayı tercih etmekte. İkinci yani devre dışı bırakmayı tercih eden kullanıcılar, istedikleri zaman yeniden Facebook hesaplarını aktifleştirebilme imkanına sahip. Hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonra şayet yeniden aktifleştirirseniz tüm mesajların diğer kişiler tarafından görülebileceğini de bilmelisiniz.

Facebook’u silen kişiler ise aynı hesaplarına ulaşamayacaklardır. Yine de size verilmiş 30 gün hakkı bulunmakta. Silme işleminden sonraki ilk 30 gün içerisinde geri dönmek isterseniz hesabınız sizi bekliyor olacak.

Facebook’ta oldukça aktif bir kullanıcıysanız ve hesabınızı silerseniz bu sizi bir süre sonra etkileyecektir. Hatta ilk zamanlarda bile eksikliğini hissedebilirsiniz. Ayrıca Facebook’u kullanırken başka uygulamaların girişini de Facebook hesabınız üzerinden gerçekleştirdiyseniz Facebook’u silmeniz durumunda bu hesapları da kaybedeceğinizi hatırlatalım. Facebook’u silmeden önce fotoğraflarınızı ve diğer belgelerinizi almak isteyebilirsiniz. Bunları da ayarlar bölümüne giderek ‘Bilgileri İndir’ kısmından halledebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Arkadaş Listenizi Silmeniz için 5 Sebep!” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey!” okumak için buraya tıklayın
“Başkasına Ait Facebook Hesabını Nasıl Silebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Çocuk Kullanıcı Hesaplarını Silecek!” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook’u Silmeden Önce Düşünmeniz Gerekenler” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı