Facebook’tan Akıllı Hoparlör!

Sosyal medya devi Facebook’un bu yıl içerisinde akıllı hoparlör pazarına giriş yapıyor olacağı konuşuluyor.

İki cihaz ile birlikte pazara gireceği  söylentiler arasında yer alıyor. Aloha  ve Fiona kod adıyla bilinen bu iki cihazın Mayıs ayı içerisinde piyasaya çıkacağı beklenirken Facebook daha mükemmel cihazlar üretebilmek için biraz daha üzerinde çalışmaları gerektiğini açıkladı. Tahmini olarak cihazların Temmuz ayına kadar tanıtılması bekleniyor.

Mükemmel bir ses ve yazılım desteği ile piyasaya çıkması beklenen cihazlar Building 8 tarafından dizayn edilmiş. 15 inç’lik dokunmatik ekran panelleri ise LG tarafından tedarik edilecek..

Cihazlardan Aloha, Fiona‘dan daha sofistike olacak. Sesli komutların kullanımının üstünde yüz tanıma teknolojisi sunacak. Sosyal paylaşım işlevleri bulunacak. Ayrıca Facebook‘un Sony Music Entertainment ve Universal Music Group ile imzaladığı müzik lisans sözleşmelerinden yararlanacak.

Facebook’un akıllı hoparlör pazarı girdikten sonra birkaç farklı modeli de ayrıca piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bunun dışında sosyal medya devinin,, önümüzdeki beş yıl içinde kendi video tüketim cihazı ekosistemini kurmayı planladığı da konuşulanlar arasında…

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı