Facebook’unuza Erişen Uygulamaları Silebilir ve 360 Derece Fotoğraf Çekebilirsiniz! İşte Facebook’tan 2 Yeni Özellik!

Facebook geçtiğimiz haftalarda yaşanan verir skandalından sonra yaralarını sarmaya çalışıyor, kullanıcılarını memnun etmek için pek çok yenilik sunuyor ve güvenlik önlemi alıyor. 2 yeni özelliği sunan Facebook, bu yeni özellikleri ile kullanıcılarının gönlünü kazanacağa benziyor. Yeni özelliklerden biri Facebook hesabınıza erişim sağlayan uygulamaların isteyip onları silmenize olanak sağlarken;  diğer yeni özellik ise 360 derece fotoğraflar çekmenizi ve HD kalitesinde videolar yüklemenize olanak sağlıyor.

Son dönemde mesajlaşma uygulamalarının popülaritesi, sosyal medya platformu geride bırakmış durumda. Facebook‘ta bu eğilimden hareketle mesajlaşma platformu Facebook Messenger’a yeni özellikler eklemeye başladı. En son yeniliklerinden biri de, uygulamada paylaşabileceğiniz görseller için yapılan iyileştirmeler. Artık, Messenger sohbetlerinize 360 derece resim ekleyebilir, HD kalitesinde video yükleyebilir, videolarınızın keskin ve güzel görünmesini sağlayarak; yeni ve etkileyici içerik araçları sağlayabilirsiniz.

Facebook geçen Ağustos ayında, 70 milyondan fazla 360 derece fotoğrafın sosyal ağına yüklendiğini görerek, böyle bir geri bildirimden hareketle Facebook Messenger’a bu özelliği eklemiş. Daha önce 360 derece fotoğraf paylaşabilmek için Facebook mobil uygulamasından çıkarak, kameranızdan görüntüleri panorama modunda çekmeniz ve ardında  tekrar Facebook’a girerek çektiğiniz görüntüyü yüklemeniz gerekiyordu. Facebook bu yeni özelliği ekleyerek, 360 derece fotoğraf paylaşımını daha kolay hale getirmiş oldu. Bu özelliği kullanmak için; Facebook’ta haber kaynağı üst tarafındaki 360 derece fotoğraf seçeneğini seçin, mavi tuşa tıklayın ve çekmek istediğiniz görüntüyü panoramik olarak gezinerek çekin; paylaşın. 360 derece fotoğraflar ve HD videolar, panoramik bir fotoğrafın ya da videolardaki ‘HD’ veya ‘SD’ işaretlerinin sağ tarafında bulunan bir pusula simgesiyle Messenger içinde gösteriliyor olacak. Bunları anında zaman tünelinizde, albümler ya da gruplarda paylaşabiliyor veya kapak fotoğrafı olarak kullanabiliyor olacaksınız; arkadaşlarınızı da etiketleyebilirsiniz. Bu özellik ile aynı zamanda Facebook‘un gelecekte yoğunlaşmayı düşündüğü tam sanal gerçeklik için sosyal yönelimi görebileceği bir adımı da daha atmış olduğu düşünülüyor.

Facebook ayrıca, Facebook hesabınıza erişim sağlayan tüm uygulamaları toplu olarak silmenizi sağlayacak bir özellik de sunuyor olacak. Pek çok uygulama  ve web sitesi üyelik ve giriş alternatiflerinden biri olarak “ Facebook’la bağlan” seçeneğini sunuyor. Kolaylık olsun diye bu seçeneği saçan kullanıcılar bir süre sonra hangi site ya da uygulamaya bu seçenekle girerek Bala aldıklarını ve profil oluşturduklarını unutuyor. İşte Facebook bu yeni özelliği ile Facebook hesabınızla giriş yaptığınız uygulamaları size listelenmiş oluyor. Bilgilerinize bu şekilde  erişim sağlayan uygulamarı toplu olarak silmenize olanak sağlıyor.  Bu özelliği kullanmak için; Ayarlar bölümüne girerek, sol taraftaki “Uygulamalar” bölümüne tıklayın. Burada erişim sağlayan uygulamaların listesini göreceksiniz. Ardından erişimi sonlandırmak istediğiniz uygulama ve internet sitelerini işaretleyerek “Kaldır” seçeneğine tıklayarak, erişimlerini sonlandırabilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı