Facebook Yoruma Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Her ne kadar ilk çıktığı zamanlar kadar olmasa da Facebook, hala popülerliğini korumakta. Paylaştığınız gönderilerde bazı kullanıcıların yorumlarını ya da herhangi bir yorumun bulunmasını istemeyebilirsiniz. Sizi rahatsız edebilecek yorumlardan uzak durmanın pratik bir yolu bulunmakta. Peki, Facebook yoruma kapatma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Facebook Yoruma Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Facebook gönderilerinizde istemediğiniz yorumlar ile karşılaşabilirsiniz. Sayfanız ya da profiliniz saldırıya uğruyorsa gönderilerinizi yorumlara kapatma seçeneği düşünülebilir. Bunun çok kolay uygulanabilir yolları bulunmakta.

Facebook gönderilerinizin hepsini yoruma kapatma gibi bir şansınız yok. Bunun yerine sayfanızın gönderilerini yoruma kapatabilir ya da gönderilerinizi tek tek yoruma kapatabilirsiniz.

1. Gönderinizi Yoruma Kapatma

– Başlangıç olarak yorumlara kapatmak istediğiniz gönderinizi açın.
– Gönderinin sağ üst kısmında bulunan aşağı doğru olan oka tıklayın.
– Karşınıza çıkan pencereden yorum yapmayı kapat yazılı seçeneğe tıklayın.

Artık seçtiğiniz o gönderiye hiç kimse yorum yapamaz. Açılan mini pencere sizin tıklamanızdan sonra kendi kendine kapanacaktır. Kullanıcılar diğer gönderilerinize hala yorum yapabilir. Eğer onlara da yorum yapılmasını istemiyorsanız tek tek hepsini aynı işlemle yoruma kapamalısınız.

2. Facebook Sayfanızı Yoruma Kapatma

Facebook sayfanızda diğer kullanıcılar tarafından şiddet, tehdit ve argo içeren yorumlar alabilirsiniz. Benzer içerikler ürettiğiniz başka bir sayfanın sahibi, sizin sayfanıza saldırı düzenliyor olabilir. Paylaşmış olduğunuz gönderilerinizin altınca oldukça fazla rahatsız edici yazılar birikir. Bunu engellemek için Facebook sayfanızı yoruma kapayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Facebook’ta komple bir yoruma kapatma seçeneği bulunmuyor.

– Paylaştığınız gönderilerinize tek tek gidin.
– Gönderilerinize tıkladıktan sonra sağ üstte bulunan aşağıya bakan oka tıklayın.
– Karşınıza çıkan seçeneklerin arasından yorum yapmayı kapat yazısını seçin.

Bu işlemi paylaştığınız gönderilere anında yaparsanız toplu bir şekilde yapma zahmetinden kurtulursunuz.

Gönderilerinizi Neden Yoruma Kapatmalısınız?

Başkalarının profilinizde ya da gönderilerinizde rahatsız edici yorumlar yapmasını istemeyebilirsiniz. Hem gönderilerinizde vermek istediğiniz mesajı doğrudan karşıya aktarabilir, hem de taciz, hakaret gibi rahatsız edici yorumlardan uzak kalabilirsiniz. Eğer gönderilerinizi yorumlara kapatmak istemeyip sadece bir yorumu kaldırmak istiyorsanız o yorumu silebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Profilinize Kimler Baktı Nasıl Görebilirsiniz?” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey!” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Yoruma Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı