Facebook 2 milyar aylık kullanıcıya yaklaştı. - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook 2 milyar aylık kullanıcıya yaklaştı.


En yeni sonuçlara göre, Facebook’un karı yılın ilk üç ayında yükseldi.

Her ay Facebook kullanan kişi sayısı 1,94 milyara yükselirken, bunun 1,3 milyar’ı günlük olarak kullanıyor.

ABD’li teknoloji devi, yılın ilk çeyreğinde, yıllık bazda % 76’lık artışla 3 milyar dolardan (24 milyar sterlin) daha fazla kar bildirdi.

Ancak, reklam gelirlerinde yaşanan büyümenin yavaşlayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Şirket ayrıca son haftalarda şiddet içerikli videolar, çocuk istismarı ve sosyal ağ üzerinde kendine zarar verme konularında sürekli bir baskı altındaydı.

Çarşamba günü, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg sitede içerik takibine 3,000 ekstra personel istihdam edeceğini açıklamıştı ve biz de haberini yapmıştık.

Dünya nüfusunun dörtte biri her ay Facebook kullanıyor ve yeni kullanıcıların çoğu Avrupa ve Kuzey Amerika dışından geliyor.

Sonuçları takiben konuşan Zuckerberg, kullanıcı tabanının boyutuyla Facebook’un sitenin rolünü genişleterek TV ve sağlığa geçiş fırsatını verdiğini söyledi.

Şirket gelirini hemen hemen tüm Facebook gelirlerini oluşturan reklamcılıkta % 51 artırarak 7,9 milyar dolara çıkardı.

Bununla birlikte, baş mali sorumlu David Wehner, reklam geliri artışının 2017 yılının geri kalanında önemli ölçüde düşeceğini söyledi.

CCS Insight’ın analisti Martin Garner ise: “Artık Facebook’tan gelen geçen yılın muhteşem sonuçlarının, Facebook’un şekilendirdiği çevrimiçi reklamcılığın zirve noktasını temsil ettiği açık.” dedi.

Garner, şirketin Video, Instagram, Whatsapp, Messenger ve sanal gerçeklik gibi diğer ürünlerinden daha fazla para kazanabileceğini göstermeye başlamasının gerekli olduğunu söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı