Facebook, Instagram, Whatsapp Mesajlarında Şok Değişiklik!

Günümüz sosyal medya platformlarından bildiğimiz üzere Facebook’un kurucusu ve yöneticisi olan Mark Zuckerberg, yeni bir gündemle karşımızda… Yeni gündem konusunda ise Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger’daki gibi birçok mecrada bulunan mesajları tek bir platform altında toplamayı düşünüyor. Peki bu nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

New York Times gazetesi, bu konuyla ilgili olarak 4 kaynaktan bilgi topladı. Zuckerberg, şirkete ait olan sosyal medya platformlarını yani Whatsapp, Instagram ve Facebook Messenger’daki mesajları tek bir platforma entegre etmeye çalışıyor.

Yine aynı haberlere göre uygulamaların ayrı ayrı hizmet vereceğini de açıklayan şirket bu değişikliği 2020 yılının başlarında hayata geçirebileceklerini de aktardılar. Facebook şirketinin bu değişikliğinin ardından, başka bir yenilik daha ortaya koyulacak. Bu yenilik Facebook ve Whatsapp hesabı olanları ilgilendiriyor. Örneğin bir Facebook kullanıcısı sadece Whatsapp hesabı bulunan başka bir kullanıcıya mesaj gönderebilme şansına sahip olabilecek.

Facebook bir süre önce güvenlik problemleri ile gündemi meşgul etmişti. Anlaşılan bu imajı değiştirmek istiyor. Çünkü kaynaklara göre Zuckerberg, tüm platformlardaki mesajlara uçtan uca şifreleme sistemini getirmeyi zorunlu kıldı. Böylelikle iki kişi arasında ya da gruplardaki mesajların, sohbetlerin katılımcıları hariç başka bireylerin mesajları görmesi engellenecek.

Şu an da hali hazırda Whatsapp’ta kullanılan uçtan uca şifreleme birçok kolaylığı barındırıyor. Facebook, yapabildikleri en iyi şeyi yani mesajlaşma deneyimini en iyi şekilde yaşatmak istediğini özellikle dile getiriyor ve insanlar için hızlı, basit, güvenilir, özel olmak için uğraş verdiklerini özellikle paylaşıyor.

Daha çok mesajlaşma uygulamasına uçtan uca şifreleme yöntemini getirerek bireylerin aile ve arkadaşlarına ağlar üzerinden rahatlıkla ulaşmaları planlanıyor.

Peki Whatsapp, Instagram ve Facebook mesajlarımız nasıl birbirine bağlacağız? Bağladığımızda neler olacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı