Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hepimizin hesabının bulunduğu 7’den 70’e birçok hedef kitleyi içerisinde barındıran Facebook, ne kadar eskise de ve ne üstüne birçok yeni mecra gelse de hala yenilenmeye, gelişmeye devam ederek popülaritesini koruyor. Yazımızda, Facebook hesap silme işlemi nasıl gerçekleştirilir sorusunu yanıtlayacağız.

Facebook, her ne kadar popülaritesini korusa da insanlar bir süre sonra hesaplarını dondurmak veya tamamen silmek isteyebiliyor. Elbette Facebook hesabınızı kullanmıyor olabilir ve dijital ayak izinizi temizlemek adına hesabınızı silmek isteyebilirsiniz. Dolayısı ile hesabınızı kalıcı olarak silmeniz mümkün.

Öncelikle bilmeniz gereken şey hesap silme işleminin kalıcı bir yöntem olduğudur. Bu işlemi gerçekleştirirseniz tamamen hesabınızı siler ve bir daha erişim sağlayamazsınız. Yeni bir hesap açabilir ve bu şekilde Facebook kullanabilirsiniz. Devre dışı bırakmak ise bir süreliğine Facebook’a ara vermektir. Tekrar aynı hesabınızla erişim sağlayabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle Facebook’ta silmek istediğiniz hesaba giriş yapın. Sonrasında sağ köşedeki üç çizgiye tıklayarak açılan ekrandan ayarlara basın. Ayarlar penceresi açıldığında aşağıya inin ve “Facebook Bilgilerin” başlığının altında bulunan “Hesap Sahipliği ve Kontrolü” butonuna tıklayın. Açılan ekrandan “Dondurma ve Silme” kısmına basmalısınız.

Bu ekran size Facebook hesabınızı kalıcı olarak mı yoksa yalnızca devre dışı mı bırakmak istediğinizi soruyor. Bu adımda iyi düşünmelisiniz çünkü hesap silme kalıcı bir işlemdir ve geri döndürülemez.

“Hesabı Sil” alanını seçerek “Hesabı Silme İşlemine Devam Et” butonuna basın. Sonrasında Facebook bu işlemi neden gerçekleştirmek istediğinizi soracak:

– Facebook’ta çok fazla zaman harcıyorum.
– Gizlilik konusunda endişelerim var.
– Facebook’u kullanırken kendimi güvende hissetmiyorum.
– Hesabım başkasının eline geçti.
– Facebook’u artık faydalı bulmuyorum.

Yukarıdaki sebepler size sunulacak. Nedeninize en yakın seçeneği seçip “Hesap Silme İşlemine Devam Et” butonuna tıklayın. Sonrasında yapmanız gereken tek işlem ise hesabın size ait olduğuna dair şifrenizi yazıp onaylamanız. Daha sonra Facebook’tan çıkış yapacaksınız ve artık hiçbir şekilde Facebook’ta görünmeyeceksiniz.

İşte Facebook platformundan izinizi silmek bu kadar basit!

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın
“Facebook Hesabını Silmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey!” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı