Facebook Hayran Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook, uzun zamandır kullanılan en eski sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Gün geçtikçe kullanıcı sayısı da artmakta. Peki, Facebook hesabı nasıl açabilirsiniz? Facebook hayran sayfası nasıl oluşturabilirsiniz? Birlikte inceleyelim.

Facebook; Mark Zuckerberg tarafından 4 Şubat 2004 tarihinde kurulmuştur. Bu platform adını ‘paper facebook’tan esinlenerek almıştır. Bu bir formdur. Amerikan üniversitelerini, öğrencilerini ve çalışanlarının doldurduğu formlardır. Aslında Facebook’un kurulma aşamalarında amacı ilk başlarda çok farklıydı. Asıl amaç Amerikan Üniversiteleri öğrencileri arasında iletişimi sağlamaktı. Sonrasında bu platform hızla yayıldı. Facebook’un şuan aktif kullanıcı sayısı 2,85 1 milyar olarak açıklanmakta.

Facebook platformu, önceden kişisel sayfa, fotoğraflar, videolar paylaştığımız oyunlar oynadığımız ve oluşturulan gruplara katılabileceğimiz bir sayfaydı. Yıllar ilerledikçe sayfa oluşturabilme olanağı da sunuldu. Bu sayfalar aracılığı ile insanlar kendilerine ait herhangi bir markaları var ise onları ya da yaptıkları işlerin reklamları gibi birçok amaç doğrultusunda kullanma imkanı sunmakta. Ayrıca sayfanızın popülerliği ile orantılı bir şekilde reklam da alabiliyorsunuz. Bu sayede para kazanma fırsatınız da bulunmakta.

Artık sosyal medya platformları sadece iletişim kanallarından çok ticari amaca dönüşmüş durumda. Günümüz teknolojisinde sesimizi duyurmak, işimizin tanıtımını yapmak bir telefon kadar uzağımızda. Facebook ve diğer sosyal medya araçlarından yaklaşık 1 milyar kadar insana ulaşabiliyorsunuz. Eğer blog yazarı veya markanız benzeri işleriniz varsa Facebook takipçi sayınızı, beğenilerinizi arttırarak işlerinizi büyütebilirsiniz. Dünyanın her tarafından insanlara ulaşıp onlarla işbirliği içerisinde olabilirsiniz.

Sayfanızı büyütmek ve takipçi sayınızı arttırmak istiyorsanız sık sık paylaşımlar yapın. Sayfanızda oldukça aktif olmalısınız.

Peki, Facebook’ta hayran sayfası nasıl açabilirsiniz? Öncelikle Facebook hesabınız olması gerekiyor. Şimdi dilerseniz bu işlem için yapılması gerekenlere bir göz atalım.

Facebook Hayran Sayfası Nasıl Açılır?

– Facebook hesabına sahipseniz bu işlemi gerçekleştirmeniz son derece kolay olacaktır.
– İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın.
– Sonra “Facebook Sayfa Oluşturma” alanına tıklayın.
– Önünüze sayfanızın kategorisini seçmeniz gelecek.
– Karşınıza çıkacak kategoriler: Sanatçı, Müzik Grubu, Tanınmış Kişi, Yerel İşletme ya da Marka, Ürün
– Bu kategorilerden herhangi birini seçip, sayfanızı da oluşturarak açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
– Daha sonra profil fotoğrafınızı seçip oluşturmalısınız.

Yapmanız gerekenler işte bu kadar basit.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Sayfası Açmak İsteyenler için 10 Pratik İpucu!” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Hesap ve Sayfa Oluşturma Adımları” okumak için buraya tıklayın
“İşletmeler İçin Facebook Business Sayfası Nasıl Açılır?” okumak için buraya tıklayın.
“Facebook Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Hayran Sayfası Nasıl Açılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı