Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur? Nasıl Hayran Kazanılır?

Hepimizin hesabının bulunduğu 7’den 70’e birçok hedef kitleyi içerisinde barındıran Facebook, ne kadar eskimiş gibi görünse ve her ne kadar üstüne birçok yeni mecra gelse de hala yenilenmeye ve gelişmeye devam ederek popülaritesini koruyor. Peki, Facebook grubu nasıl oluşturulabilir? Hayranlarınızı nasıl arttırabilirsiniz?

Özellikle Facebook grupları, bir hayli revaçta. Kullanılmasının en önemli sebeplerinden biri de bir konuya mensup birçok insanın kullandığı ortak sosyal mecra Facebook. Bu kullanıcıları tek ağda toplama kolaylığı, geri bildirimlerin ve ara yüzün kullanım kolaylığı, Facebook grup kullanımında ön plana çıkıyor. Bu gruplar çeşitli konular hakkında olabiliyor. Evcil hayvanlar, ikinci el eşya alım satımı, öğrenci paylaşım grupları ve daha birçok konu insanları bir araya kolayca toplayıp rahatça birbirlerine ulaşmalarını sağlıyor. Peki, Facebook grup kurma işlemi nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli? Sadık bir kitleye nasıl ulaşabilirsiniz? Şimdi birlikte bu konuları inceleyelim.

Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur? Nasıl Hayran Kazanırsınız?

Öncelikle konuyu iyi belirlemelisiniz. Sizlerin de içerisinde bulunduğu ve bilgi sahibi olduğunuz bir konu mu? Bu grupta ne tür paylaşımlara yer vereceksiniz? Sonrasında hedef kitleniz, seçeceğiniz hedef kitle kalabalık mı ve kalıcı mı?

Kalıcı mı sorusunu kendinize sorarken bir diğer soru olarak da kalıcılık için neler yapabilirim sorusunu kendinize yöneltmelisiniz. Grup kurucusu olarak kitlenizi elinizde tutmak sizlerin elinde. Aktiflik bu aşamada bir hayli önemli bir adım. Ulaşılabilir ve aktif bir yönetici, kullanıcılar tarafından fark edilir bir özellik olacaktır. Sizlere sadık kalmaları için Facebook grup kurma aşamalarının başına aktifliğinizi almalısınız.

Tüm bunları planladıktan sonra işiniz; akılda kalıcı, yazımı kolay ve insanların birbirlerine önerebileceği konuyla alakalı bir grup ismi bulmak. Bu adım her ne kadar genel geçer gözükse de grubunuzu tanıtacak en önemli cümlelerden ya da kelimelerden biri olacaktır. Bunun için iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Bu adımlara uygunluğunuzu ölçtüyseniz şimdi kolay kısım olan teknik bilgilere geçebiliriz.

– Öncelikle grup kurma işlemlerine Facebook hesabınıza giriş yaparak başlayın.
– Sol köşede bulunan adımlardan Gruplar butonuna basın. Karşınıza gelen + Yeni Grup Kur alanına tıklayın. Bu ekrandan, dahil olduğunuz yani üye olduğunuz toplulukları da görürsünüz.
– + Yeni Grup Kur ekranından sonra karşınıza çıkacak olan sayfada sizlerden grup adı isteyecek. Sonrasında gizliliği belirlemeniz gerekmekte. Herkese açık bir grup mu olacak ya da yalnızca üyelere özel mi seçeceksiniz. Üyelere özel seçim yaparsanız grubu görünmez de kılabilirsiniz. Bu aşamayı da belirledikten sonra yapmanız gereken arkadaşlarınıza davet isteği göndermek. Buradan hesabınızdaki arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.
– Davet isteği adımını da gerçekleştirdikten sonra “Oluştur” butonuna basmanız yeterli olacak.
– İşte grubunuz hazır! Gerekli düzenlemeleri yapabilir, odalar oluşturabilir, grup resmini belirleyebilirsiniz. Bundan sonraki adımlar sizin özgünlüğünüze ve planınıza kalmış.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Facebook Grup Büyütme İçin 10 Öneri” okumak için buraya tıklayın
“Facebook’ta Grup Kurma Nasıl Yapılır?” okumak için buraya tıklayın.
“5 Yaygın Facebook Sorunu ve Çözümü” okumak için buraya tıklayın.

“Facebook Grubu Nasıl Oluşturulur? Nasıl Hayran Kazanılır?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı