Facebook’daki güvenlik durumları ne olacak ? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook’daki güvenlik durumları ne olacak ?


Avrupa birliği Facebook’un gizlilik konusunda daha titiz davranması yönündeki uyarılarını sürekli arttırıyor. Avrupa Birliğinin kendisi dışında üye ülkelerin belli kuruluşları da bu konunun önemine sürekli vurgu yapıyor. Bu uyarıları son yapan ülkeler de Fransa ve Hollanda oldu.

Fransa ve Hollanda’nın gizlilik izleme kurumlarınca yapılan uyarılarda, Facebook’un kullanıcılara mevcut dataların yönetimi için çokça kontrol imkanı sağlamadığı ve kullanıcıların izni olmadan üçüncü kişilerle web siteleri üzerinden bilgi toplandığını belirtti.

The New York Times ise bu uyarıların lobi anlamında bir gücünün olmadığını iletti. Fransa Facebook’a 150 bin Euro kesti ancak Hollanda böyle bir ceza vermedi. Uzlaşma da bir diğer seçenek gibi duruyor. Bu paralar, Facebook’un kazançları düşünüldüğünde aslında okyanusta bir su damlacığı gibi kalıyor.

Avrupa Birliği aslında Facebook’un gizlilik politikası olarak uyguladığı yöntemleri eleştiriyor. Facebook ise gizlilik politikalarına sert şekilde uyduğunu iddia ediyor. Avrupa Birliği, 2016 senesinde Facebook’un kişi etiketi önerme sistemini üye ülkelerde yasaklamıştı. WhatsApp’tan veri çekilmesinin de bitirilmesini istemişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı