Facebook Çocuk Kullanıcı Hesaplarını Silecek!

Herkese Selamlar! Bu yazımda Facebook firması tarafından uygulanacak bir çalışma hakkında yazıyorum. Bildiğiniz gibi Facebook eskiden beri yeni profil oluşturan kullanıcılarına doğum tarihlerini soruyordu. Buna göre belli bir yaşın altındaki çocukların bu platformda hesap açmasının önüne geçilmek amaçlanıyordu. Fakat bu durum çocuklara engel teşkil etmiyor, onlar yine yaşını büyük belirterek hesaplarını açıyorlar. Böylelikle çocuk kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor!

Daha Kararlı!

Küçük yaştaki kullanıcıların açtığı profiller istismar ve kandırmaya çok müsait olduğundan dolayı Facebook ve Instagram bundan sonra profilleri tek tek inceleyerek 13 yaşının altında olduğunu tespit ettiği çocuk kullanıcı hesaplarını kapatacak. Daha önce bu hesaplar yalnızca mahkeme kararıyla incelenebiliyordu. Ancak bu kararla birlikte süreç hızlanarak her hesap incelenebilecek.

Peki bu Facebook açısından ne gibi bir olumsuzluğa sebep olacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı