Facebook Artık Yok Olmanın Eşiğinde Mi?

Türkiye’de yaklaşık 40 milyon Facebook hesabı vardır. Bu sayı dünya genelindeki  Facebook kullanımına göre oldukça yüksektir. En çok üyeye hitap eden sosyal medya mecrası olma yönündedir.

Buna ek olarak kullanımı kolay olan bir ara yüze sahip olması  Facebook’a talebi arttıran etmenlerin başında gelmiştir. Bir diğer etmen ise 7’den 70’e herkese hitap eden ücretsiz bir üyelik sunma fırsatıdır. Her kültür düzeyinden teknoloji konusunda bilgisi olan ya da olmayan insanları bir araya getirmiştir.

İletişim kuvvetlendirme yönüyle insanlar  Facebook sayesinde ilkokul arkadaşlarını bile rahatlıkla bulma durumuna gelmiştir. Oyunlaştırma sistemiyle tüketicilere online bir ortamda oyun oynama fırsatıda sunar.

Sevdiğiniz insanların fotoğraflarını paylaşabilir, onları beğenebilir veya yorum yapabilirsiniz. Peki ya yukarıda anlattığım özelliklere sahip bir dönemlerin en iyi sosyal medya mecrası durumunda olan Facebook’un bugün geldiği noktada insanlar neden Facebook’tan kendini soyutladı ve ondan kaçmaya başladı?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı