Eski Sevgilinizi Yakalanmadan Nasıl Stalklayabilirsiniz?

Eski sevgilinize yakalanmadan sosyal medyada stalk yapmak mümkün mü? Stalk yapanların işine yarayacak 5 ipucu, haberimizde...

Sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte stalk yapmak yani başka kişileri gizlice takip etmek oldukça popüler oldu. Sosyal medya kullanıp da stalk yapmayan kişi sayısı yok denecek kadar az. Araştırmalara göre, kullanıcıların en çok stalkladığı, kişiler ise eski sevgilileri. Fakat eski sevgiliyi stalklamak oldukça dikkat gerektiriyor. Yanlış uygulanan taktikler, stalklarken yakalanmanıza neden olabilir. Peki yakalanmadan eski sevgili nasıl stalklanır? Stalk yaparken işinize yarayacak taktikler, haberimizde…

Stalk yapmak için işinize yarayacak 5 taktik:

Stalkladığınız kişi eski sevgiliniz ise attığınız her adıma dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yüzden kimliğinizi ortaya çıkaracak, hamlelerden kaçınmalısınız. Sizlere stalk yaparken yardımcı olacak 5 taktiği aktaralım:

1-  Stalk yaparken bilgisayar kullanın

Kullanıcılar stalk yapmak için genelde mobil cihazlarını kullanıyorlar. Fakat telefondan stalk yapmak sizi eleverebilir. Pek çok kişi stalk işlemini dokunmatik cihazlardan yaptıkları için yanlışlıkla fotoğraflarını beğeniyorlar. Eski sevgiliniz bu durumu anlayabilir. Bu sebeple de stalk yaparken bilgisayarınızı kullanırsanız bu riski ortadan kaldırmış olabilirsiniz.

2-  Instagramda yeni bir hesap açın

instagram stalk yapma için en uygun platformlardan biri. Instagram’da yeni, fake hesap açarak eski sevgilinize yakalanmadan onu takip edebilirsiniz. Yabancı bir isim ya da butik dükkanı hesabı size kolaylık sağlayabilir. Bu yöntem basit gibi görünüyor ama oldukça etkilidir. Yanlışlıkla beğenseniz bile farklı bir hesap olduğu için yakalanmazsınız.

3- Instagram bildirimleriyle bilgi sahibi olun

Eski sevgilinizi Instagram’dan takip ederken, bildirimlerini açabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra neler yaptığını anlık olarak görebilirsiniz. Karşı tarafa bununla ilgili bilgi veremediği için sizi stalk yaparken yakalayamaz. Ancak bildirimleri telefonunuzdan her ihtimale karşı silmeniz gerekiyor.

4- Linkedin’den stalk yapın

İş dünyasının Facebook‘u kabul edilen Linkedin üzerinden profilinizi anonim yaparak, stalk yapabilirsiniz. Bu konu hakkındaki detayları “Linkedin’de yakalanmadan stalk nasıl yapılır?” başlıklı yazımızdan da daha detaylı inceleyebilirsiniz.

5-  Google’dan stalklayın

Günümüzde işe alım sürecinde özgeçmişlere bakmak yerine, artık adaylar Google’dan inceleniyor. Sosyal medya platformlarından paylaşılan pek çok şey Google‘a da düşüyor. Bu yüzden Google’dan stalk yapmanız oldukça etkili bir yöntem.

Peki siz eski sevgilinizi stalkluyor musunuz? Stalk yaparken uyguladığınız taktikler neler? Yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bu Haberler de Size Faydalı Olabilir!

  • Sizi İzleyen Stalkerları Nasıl Tanırsınız?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • En İlginç Stalk Taktikleri!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • “Profesyonel Bir Stalker Nasıl Olunur? haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Emre Ünaldı

Emre Ünaldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Reklamcılık bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. E-ticaret, sosyal medya ile yakından ilgileniyorum. Sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı