En Sık Karşılaşılan 5 Youtuber Sorunu

Bilindiği üzere youtube, milyonlarca kişinin uğradığı, video izlediği dünyanın en popüler video izleme ve yükleme platformlarından biri. Bunun yanı sıra binlerce içerik üreticisine sahip Youtube platformunda siz de kendi videolarınızı çekip yükleyebilir hatta fenomen bile olabilirsiniz. Bu süreçte karşılaşacağınız bazı sorunlar da mevcut. Peki, en sık karşılaşılan 5 youtuber sorunu nedir?

Dilerseniz youtuber’ların en sık karşılaştığı bu 5 soruna bir göz atalım.

En Sık Karşılaşılan 5 Youtuber Sorunu!

1. Videoları Ekipman ve Maddi Yetersizliklerden Dolayı Çekememek

Çok güzel bir video fikri buldunuz ve onu çekmek istediğinizi düşünün.

Örneğin; 50 metre yüksekten bir şelaleye atlamak istiyorsunuz fakat elinizde suya dayanıklı bir go pro veya bu tarz bir ürün yoksa daha geniş açıdan çekim yapabileceğiniz bir drone’a sahip değilseniz o video maalesef kafanızda hayal ettiğiniz gibi olmayacaktır.

Başka bir sorun ise cebinizdeki paranın o şelaleye gitmek için yeterli olmaması olabilir. Bir arabaya sahip değilseniz şehrin dışında bulunan şelaleye ulaşımınız bir hayli zor olacaktır. Özellikle, Youtube’a yeni başlayanlar bu sorun ile sıklıkla karşı karşıya kalır.

2. Video İçeriği Bulamamak ve Üşengeçlik

Youtube’a ilk başladığınızda son derece motive olabilirsiniz. Birçok yaratıcı fikir ve güzel bir içerik konseptiniz olabilir.

Yine de bir zaman sonra kafanızdaki fikirler azalacak ve içinizdeki ateş sönmeye başlayacak. Neyse ki bu neredeyse tüm influencerların başına gelen yaygın bir durum. Böyle bir durum yaşarsanız kendinizi zorlayıp motivasyonunuzu geri kazanabilir ya da kendinize kısa bir tatil verebilirsiniz.

3. Tutarlı İzlenme Sayılarına Sahip Olmamak

Youtube platformunda ürettiğiniz içeriklerin bazıları çok izlenirken bazıları çok az izleniyor olabilir.

Bu tutarsız izlenmeler başlangıçta çoğu youtuber’ın başına gelir. Böyle bir durumda daha çok izlenen içerik türüne yönelmeniz, kanalınız için daha verimli olacaktır.

4. Farkında Olmadan Telif İhlaline Takılmak

Youtube videonuza güzel bir düzenleme ve kurgu yaptınız. Bazı kısımlara ses efektleri, müzikler ve stok videolar eklediniz. Bu eklediğiniz materyaller bazen sizi telif ihlaliyle karşı karşıya bırakabilir.

Böyle sorunlar yaşamamak için youtube library’i kullanabilirsiniz.

5. Youtube Bildirim Zilinin Doğru Düzgün Çalışmaması

Takipçilerinizi videolardan haberdar olmaları için bildirim zilini açmaya teşvik ettiniz ve takipçileriniz bu işlemi yaptı. Buna rağmen kanalınıza yüklediğiniz videoların bildirimi takipçilerinize gitmiyor olabilir.

Youtuber’lar, zaman zaman bildirim zilinin düzgün çalışmamasından dolayı baya bir şikayet etmekte. Youtube hala bu bildirim gönderme olayını tam olarak çözümleyebilmiş değil.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Youtuber Olanlar Nasıl Para Kazanıyor?” okumak için buraya tıklayın.
“Youtuber Olmak İsteyenler İçin 5 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Youtuber Olmak İsteyenlerin Sahip Olması Gereken 4 Ekipman!” okumak için buraya tıklayın.
“En Çok Kazanan 3 Çocuk Youtuber!” okumak için buraya tıklayın.

“En Sık Karşılaşılan 5 Youtuber Sorunu” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı