En İyi 10 Instagram Hashtag Oluşturma Aracı

Sosyal medya artık hayatımızın her yerinde. Bununla birlikte etkileşim oranı da artmakta. Hashtag kullanımı bu durumun en büyük nedenlerinden biri. Peki, en iyi 10 Instagram hashtag oluşturma aracı neler?

Hashtag Nedir?

Hashtag; boşluksuz kelimeler ve harflerin başına ‘#’ getirilip insanlarla etkileşim içinde olmanıza yardımcı olan bir araçtır.

Hashtag’ler Neden Önemlidir?

Etkileşim, sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri en odak noktalarımızdan biri.

Yazılı olarak Tweet atarken ya da Instagram’da fotoğraf ya da video paylaşırken hashtag eklememiz attığımız içeriğin insanlara daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Yine de her gönderiye ayrı ya da ilgili hashtagı kullanmanız gerekir. Böylece daha çok etkileşim kazanıp takipçi kazanabilirsiniz.

En İyi 10 Instagram Hashtag Oluşturma Aracı

1. Hashtagify

Hashtagify, sitesine girip ilgilendiğiniz kelimeleri yazdığınızda size hashtag sunan bir uygulama. Anahtar kelimenizin yan hashtaglerini de sunan Hashtagify, popüler hashtagleri de size bildiriyor.

2. Daily Purpose

Burada da amaçladığınız konuyu arama çubuğuna yazmanız gerekli.

Daily Purpose size özel en uygun hashtagleri size sunar. Daily Purpose ücretsiz şekilde Pro Statistics sunar. Bu da hashtag sayısını ve hashtag’in en çok kullanıldığı ülkeleri içerir.

3. #HashMe

Bu yalnızca iOS cihazlarda çalışan bir hashtag uygulaması.

Uygulama esasında ücretsiz fakat uygulama içi satın alımlar olabilir. Siz fotoğraf paylaşırken size uygun ve trend hashtagleri önerir.

4. Photerloo

Photerloo Instagram’da paylaşacağınız fotoğrafa özel hashtagler önermekte. Diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise fotoğrafı yüklediğinizde hashtaglerin bir yapay zeka tarafından size önerilmesi. Hem mobil hem de masaüstü versiyonu bulunmakta.

5. Instavast

Instavast’ın en iyi özelliklerinden biri Instagram’ın yasakladığı hashtagleri size bildirmesi.

Fotoğrafa, anahtar kelimeye göre ilgili hashtag’leri otomatik olarak oluşturur.

6. AllHashtag

AllHashtag kısa süredir kullanımda olmasına rağmen yıllar içinde geliştirilerek sizin için en uygun hashtagleri bulan bir uygulama.

Aramalarınıza bağlı olarak en iyi 30 hashtagi size sunar.

7. Sistrix

Sistrix size özel hashtag kombinasyonu içeriyor. Kullanımı oldukça basit olan bu araç, arama çubuğuna yazdığınız bir kelimenin içerdiği hashtagleri size sıralar. Ücretsiz bir araç olması da cabası.

8. Hashtags For Likes

Hashtags For Likes, kullanımlar sonunda sizlere analiz oluşturması ile diğer uygulamalardan ayrılmakta.

Trend olan hashtagleri size sunmasıyla birlikte, ilgilendiğiniz alanları da size sunar.

9. Tagsets

Bu araç da arama çubuğu ile hashtagler bulmanıza yardımcı olur. Popüler olan ve trendlerde bulunan birçok hashtagi de bulabilirsiniz.

10. Ingramer

Bu da diğer birkaç araç gibi yapay zeka kullanılan bir tag aracı. Yüklediğiniz fotoğrafa uygun hashtagleri size sıralamaya yardımcı olur. Bu araçta da popüler olan hashtagleri bulabilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Instagram İçin Doğru Hashtag Nasıl Bulunur?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Hesabınız için Hashtag İpuçları!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Takipçi Sayısını Arttırmanın 10 Farklı Yolu!” okumak için buraya tıklayın.
“Sıfır Takipçi ile Instagram Hesabı Açanlara Tüyolar!” okumak için buraya tıklayın.

“En İyi 10 Instagram Hashtag Oluşturma Aracı” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yılmaz

Dilara Yılmaz

Merhaba, Ben Dilara. Haliç Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı 4. Sınıf öğrencisiyim. Edebiyat, müzik ve çizimle ilgileniyorum. Zihnimdekileri sanatla harmanyalıp hayata geçirmek bana en keyif veren şey. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı