Deneyim Paylaştıran Instagram Platformu: Anlatherkesbilsin

Müşteri deneyimi, bir markanın satışlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri.  Kötü bir deneyim yaşayan birey artık o markayı tercih etmemeye başlıyor. Diğer taraftan markayı kullanan son tüketicinin yaşadığı deneyim hakkındaki görüşlerini online mecralarda ya da sosyal medyada paylaşması olumlu ya da olumsuz sonuçlar da doğurabiliyor.

Bir ürünü alırken dijitalleşen dünya ve değişen kullanıcı davranışlarına göre, artık tüketicilerin değer verdiği en önemli nokta o ürünü daha önce kullananların tarafsız görüşleri oluyor. Burada tarafsızlık kavramı çok önemli. Çünkü reklam kokan tavsiyeler inandırıcılığını yitiriyor.

Bu nedenle o ürün hakkında hem iyi hem de kötü görüşleri görebildiğimiz platformlar biz tüketiciler için önem kazanıyor. Örneğin sikayetvar.com ve ekşi sözlük gibi özgür ve tarafasızca görüş paylaşılabilen yerler, ürün ve hizmetler hakkında görüş, öneri, yorum alabilme açısından tüketiciler için önemli mecralar arasında gösteriliyor.

Marka hakkındaki iyi deneyimler marka sadakati oluşturarak sürdürülebilir bir satış sağlıyor. Bunda aslında tüketicinin bilinçaltına atılan mesajın daha uzun süreli olması yatıyor. Bu yüzden birçok dünya markası direkt ürünü satın al gibi mesajlardan ziyade kullananların iyi deneyimlerini ve mutluluk kavramını öne çıkarıyor.

Bizim gibi son tüketiciler açısından da aslında diğer kişilerin görüşleri önemli, çünkü bu geri dönüşler markanın ürününü daha iyileştirmesini sağlıyor. Örneğin tüketicilerin bir çoğu her sene tatile gitmeden önce tatil tavsiye sitelerindeki görüşlere bakar. Otel hakkında çok kötü görüş varsa tercih etmez. Restoran, kozmetik ve daha birçok ürün grubunda da durum aynı.

O yüzden bu tür görüşleri öğrenebileceğimiz platformların çoğalması hem marka hem de tüketici açısından önemli. Örneğin şu an sadece bir instagram hesabı olarak ortaya çıkan @anlatherkesbilsin de aynı işi yapıyor. Kurucuları ile yaptığımız görüşmede oluşacak talebe göre bu sistemi web’e ve mobile de taşımayı düşünüyorlar.

Yeni bir giysi aldığınızda veya bir restoranda yemek yediğinizde zaten instagram hesabınızdan paylaşıyorsunuz. İşte bu deneyimi görüşlerinizi ve @anlatherkesbilsin etiketini de ekleyerek paylaştığınızda herkesin görmesini sağlıyorsunuz. Hem insanlar sizin deneyiminizden faydalanıyor hem se siz farklı kitlelere de erişerek beğeni sayınızı arttırıyorsunuz. @anlatherkesbilsin etiketine sadece restoren, yemek, giysi deneyimlerinizi değil; hertürlü, ürün, hizmet hatta izlediğiniz programlarla ilgili görüşlerinizi bile paylaşabilirsiniz. Siz de herhangi bir şeyle ilgili görüşünüzü duyurmak isterseniz instagramdan @anlatherkesbilsin‘e direkt mesaj atın; başkalarının deneyimlerinden faydalanmak isterseniz de bu hesabı takibe alın.

Dilerseniz buraya tıklayarak instagram üzerindeki platforma hemen ulaşabilirsiniz. Çok yakında web sitesi de aktif oluyor olacak, biz de Moblobi olarak gelişmelerini takip ediyor olacağız.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı