Çocuklar için Youtube Kids Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Çocuklar için Youtube Kids Geliyor!


Teknoloji her geçen gün artarak hayatımıza yerleşmeye devam ediyor. Artık her şeyi internet sayesinde kullanır, erişir olduk. Mobil ve web üzerinde girebileceğimiz pek çok platform bulunuyor. Bu platformlar arasında önemli bir yere sahip olan Youtubeyaş fark etmeksizin herkese içeriksunuyor. Yeni oluşturduğu alan Youtube Kids uygulaması ile sadece çocukların kullanabileceği güvenli bir ortam oluşturdu. İşte detaylar…

Youtube Kids nedir?

Youtubekurucuları ilk olarak bu fikri hayata geçirirken insanların potansiyel eş ve arkadaşlarıyla ilgili videolar çekip paylaşabilecekleri bir tanışma ve arkadaş bulma sitesi olarak Youtube’u konumlandırmışlardı. Ama daha sonra site farklı evrimlerden geçti ve bugünkü haliyle içerikpaylaşma ve video aracı olarak hayatına devam etti.

Youtube, film,dizi,müzik,eğlence vb. birçok şey için kullanılıyor. Son zamanlarda ise çocukların en çok vakit geçirdiği yer olmuş durumda. Çocuklar bu platformda kendileri için hem eğlenceli hem de eğitici içeriklere ulaşabiliyorlar. Ancak bunun dışında onlar için zararlı olabilecek pek çok içerikve reklama da maruz kalabiliyorlar. Ebeveynlerin pek çoğu içerik engellemeyi bilemediği ya da bunu kontrol edemediği için de yapılabilecek tek yöntemi tamamen Youtube’u silmek olarak görüyorlar. Ancak Youtubebu duruma bir çözüm getirdi. Yalnızca çocuklara özel içeriklerin sunulduğu Youtube Kids platformunu yayına aldı.

Youtube Kids anne babaları rahatlatan hangi özellikleri sunacak?

Youtube Kids ile aslında Youtubeiçerikleri çocuklara özel tasarlanmış oldu. Yalnızca içeriğinde değil tasarımında da çocuklara özel değişiklikler yapıldı. Örneğin büyük harfli yazılar, renkli tasarımlar kullanıldı. Bu da çocukların uygulamayı çok daha kolay kullanmalarını sağlıyor.

Youtube Kids uygulaması anne ve babaların içini rahatlatan bir çok özellik de geliştirmiş. Çocuğum acaba ne izliyor, izlediği şey acaba onu için zararlı mı diye birçok ailenin duyduğu endişeye yönelik bir sınırlama mekanizması geliştirmiş. Ebeveynlerin yaşadıkları bu soruna bir çözüm sunan Youtube Kids’te sınırlama ile çocuklarınızı kontrol altına da alabiliyorsunuz. Örneğin çocuklarınızın izlediği videoları ve sürelerini ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca çocuklarınızın izlemesini istemediğiniz videoları da belirleyebiliyorsunuz, hatta o videolara tıklamalarına engel olabiliyorsunuz.

Youtube Kids uygulaması Google Play ve App Store’dan indirebiliyor. Müzik, gösterim, öğenme ve keşfetme olarak dört farklı alanda çocuklara içerik sağlıyor. Youtube Kids öğretici ve eğlenceli bir yapı oluşturarak; çocukları her türlü alanda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Peki Youtube Kids içerisinde çocukların daha güvende olmasını sağlayacak hangi ayarlar bulunuyor? Hangi ayar çocuklarınızın uygulamayı kullanmaları ile ilgili süre ayarını yapmanızı sağlıyor? Hangi ayar ile ses efektleri ayarlanıyor? YHangi ayar ile çocuklarınızın arama ayarlarını sınırlayabilirsiniz? Peki uygulama şu an hangi ülkelerde kullanılabiliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı