Boomerang Artık WhatsApp Kullanımında! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Boomerang Artık WhatsApp Kullanımında!


Dünyanın en fazla kullanılan online mesajlaşma uygulamalarından olan ve gün içerisinde iletişim kurmak için elimizden düşürmediğimiz WhatsAppşimdi de kullanıcılarına yeni bir özelliksunmaya hazırlanıyor. İşte bu yeni özellikile ilgili detaylar…

WhatsApp Boomerang nasıl kullanılacak?

Facebook farklı şirketler tarafından kurulmuş olan Instagramve WhatsApp’ı kendi bünyesine katmıştı. Şirket, kendi çatısı altında var olan ve dünya üzerinde kullanıcı sayıları ciddi derecede artarak büyümeye devam eden bu iki kanalın benzer özelliklerini yaratmaya ise devam ediyor. Hatta WhatsApp’ın dünya genelinde kullanıcı sayısı 1,5 milyar, Instagramise kullanıcı sayısında 1 milyara ulaşmış durumda.

En son Instagram’a story eklentisi yapan şirket ardından WhatsAppiçinde aynı eklentiyi hizmete sunmuştu. Şimdi ise Instagram’ın en sevilen özelliklerinden olan Boomerang‘ı WhatsAppuygulamasının kullanımına entegre etmek için çalışmalara devam ediyor.

WhatsAppBoomerangile 7 saniyelik videolar kişi ve durum olarak paylaşılabilecek. Bu rada bilmeyenler için hemen söyleyelim: Boomerangkısa video şeklinde, bir görüntüyü anlık olarak kaydeden ve ileri geri hareket ettirerek farklı bir video oluşturulmasını sağlayan ve kullanıcılar tarafından çokça tercih edilen uygulama eklentisi olarak kullanılıyor. Şirket, yapılan çalışmalar ile 7 saniyelik oluşturulan Boomerangvideolarını WhatsAppkişileriniz ve durumunuz ile paylaşabilmenizi sağlayacak. Ayrıca 7 saniyeden kısa olan videolar GIF e de dönüştürülebilecek.

Peki Whatsapp’ın yeni Boomerang özelliğini hem iOS hem Android kullanıcıları kullanabilecekler mi? Ne zaman kullanıma başlanacak? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı