Bilimsel İçerik Üreten En İyi 5 YouTube Kanalı

Youtube platformu, son derece geniş bir içerik alanından oluşuyor. Bunun içinde eğlenceden, spora ve yemeğe kadar birçok içerik üretilmekte. Bunların yanı sıra son derece kaliteli bilimsel içeriğe sahip kanallar da bulunmakta. Yazımızda, hem uluslararası hem de Youtube Türkiye’den size bilimsel içerik üreten en iyi YouTube kanallarını derledik.

Bilimsel İçerik Üreten En İyi 5 YouTube Kanalı

1. Barış Özcan

23 Temmuz 1974 yılında dünyaya gelen Barış Özcan, evli ve bir erkek babası. Birçok yabancı ve Türk markalarına danışmanlık hizmeti vermekte.

Youtube kanalı 5,93 milyon abonesine sahip. Türkiye’de en çok izlenen kanallar arasında yer almakta. Sanat, teknoloji ve tasarım üzerine ürettiği ilginç hikayelerini YouTube kanalında paylaşıyor. Her videosu 1 milyondan fazla izlenmeyi başarmakta. Türkiye’de bilim içerikli Youtube kanalı dendiğinde ilk akla gelen isimler arasında yerini alıyor.

2. Kurzegast – In A Nuthsell

Youtube platformunda güncel olarak 18,4 milyon aboneye sahiptir. Hazırlanan içerikler hemen her yaştan kesime hitap etmekte. Bunda videolarını animasyon olarak da yayımlamasının etkisi büyük rol oynuyor.

İçerikleri genel olarak bilim dünyasını anlatıyor. Bunun yanı sıra kanalda birçok dilde alt yazı seçeneği de mevcut bulunmakta.

3. It’s Okay To Be Smart

It’s Okay To Be Smart isimli kanal, 4,55 milyon abone sayısına sahip.

Videolar, Joe Hanson’un anlatımları ile yayımlanmakta. Oldukça geniş bir konu içeriğine sahip olan kanal, gündemden çok ilginç konularla karşımıza çıkabiliyor.

4. Vsauce

Vsauce YouTube kanalı, 17,7 milyon abone sayısı ile dikkatleri üzerine çekmekte. Videolar, Micheal Stevens’in sunumu ile yayımlanmakta.

Birbirinden ilginç birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz bu kanal, Mind Field video serisini üretebilmek için YouTube ile birlikte çalışıyor.

5. The Infographics Show

Kanalın YouTube’da 8,67 milyon abonesi bulunmakta. Son derece eğlenceli içerikleri ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmakta.

Bununla birlikte videolar animasyon formatında izleyicilere sunulmakta. Bu durum da doğal olarak her yaştaki insanın ilgisini çekiyor. The Infographics Show isimli kanal genellikle 8 dakikadan oluşan videolar üretmekte.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Youtube Kanalı Açmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey!” okumak için buraya tıklayın
“Türkiye’de En Çok Para Kazanan Youtube Kanalları!” okumak için buraya tıklayın.
“Youtube Kanalı Açacaklar için 10 Faydalı İpucu!” okumak için buraya tıklayın.

“Bilimsel İçerik Üreten En İyi 5 YouTube Kanalı” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı