2020’de Sosyal Medyada Neler Meşhur Olacak?

Sosyal medyada hangi özellikler ve uygulamalar popüler olacak?

Akıllı telefonlarla sanal yani gerçek olamayan nesneler, gerçek zamanlı ortamların üzerine yerleştiriliyor. Böylece artılmış gerçeklik oluşturuluyor. Sanal gerçeklik buna göre biraz daha fiziksel anlamda diyebiliriz. AR yani artılmış gerçeklik, tüketicilerin görünüşünü de geliştiriyor. Bu özellik tüketicilerin gözünde, bazı sanal nesnelerin gerçek dünya ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Örneğin sosyal medya platformlarında yakın zamanda makyaj malzemelerini bu teknoloji sayesinde sanki gerçekten denemiş gibi yüzümüzde görebiliyorduk. Bunun dışında birçok mobilya mağazası da ürünleri salonunuzdaymış gibi görmenizi sağlayan uygulamalar hayata geçirmişti. Artılmış gerçeklik, tüketicilere birbirinden farklı deneyimler sunabiliyor. Sanal anlamda turlar, etkinlikler de bunlardan bazıları. Bu teknolojinin 2020 yılında sosyal medyada daha da popüler olması bekleniyor.

Peki siz 2020 yılında sosyal medyada nelerin popüler olacağını düşünüyorsunuz? Yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

  • Sosyal Medyada Nasıl Ünlü Olunur?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Instagram’da Artırılmış Gerçeklik ile Alışveriş Nasıl Yapılır?” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
  • Amerika’ya Gideceklerin Sosyal Medya Hesabı İnceleniyor!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazıyı ilginizi çektiyse ve sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Önceki sayfa 1 2
Etiketler
Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı