2017 Yılında Facebook'ta Neler Oldu? - Moblobi.com
Sosyal Medya

2017 Yılında Facebook’ta Neler Oldu?


Geçtiğimiz günlerde sizlerle Twitter’ın paylaştığı “ 2017 yılının en’leri” listesini paylaşmıştık. Facebook’ta “2017 yılının en’leri” listesini açıkladı. Yaklaşık 1,5 milyar takipçisi olan sosyal medya platformu, yıl boyunca Insanları Facebook’ta bir araya getiren en önemli anları paylaştı.

Facebook 2017 yılı için kişiye özel yıl boyunca paylaştıkları veya etiketlendikleri anılardan oluşan bir “yıla bakış” videosu da hazırladı. Kişiye özel bu videolar 44 milyon Facebook kullanıcısının olduğu ülkemizde de haber kaynağının en tepesinde belirecek.

Şimdi 2017 yılında Facebook’ta neler ön plana çıkmış bir göz atalım:

  • Popüler sosyal medya uygulamasında 2017 yılında en çok konuşulan olaylar arasında 1. sırada Dünya Kadınlar Günü, 2. sırada 51. Super Bowl ve üçüncü sırada Las Vegas Saldırısı bulunuyor.
  • Facebook’da etkinlik paylaşımlarında ise ilk sırayı Washington DC’deki Kadınlar Yürüyüşü aldı. 2017’de tek bir amaç için oluşturulan en büyük Facebook etkinliği olan 500 binden fazla insanı bir araya getiren Ocak ayındaki yürüyüş dışında popüler olan etkinliklerden biri de Ağustos ayındaki Güneş Tutulmasıydı.Bu konuda 80’den fazla ülkede 20 binden fazla Facebook etkinliği oluşturuldu.
  • Facebook kriz Merkezi de 2017 yılı boyunca oldukça aktifti. 2017 yılında Meksika’da meydana gelen deprem, Kriz Yardım Merkezi’nde en çok etkileşimi yaratan felaket oldu. Bunun dışında Las Vegas’ta yaşanan saldırı sonrasında 3 bin 300’den fazla kişi bu platform aracılığıyla yardımda bulundu. Bunlar dışında Facebook üzerinden 20milyon dolardan fazla yardım toplanan HarveyKasırgası ile Manchester’daki terör saldırısından etkilenenlere destek olmak üzere düzenlenen ve 80 milyon gösterime ulaşarak, toplamda 450 bin dolar bağış toplan One Love Manchester konseri de insanların Facebook’ta birbirinin yardımına koştuğu en önemli olaylar arasında yer aldı.
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı