20 İlginç Instagram Biyografi Fikri

Instagram biyografi kısmı, kullanıcı adının altındaki alanı kapsar. Bu bölüm, kendinizle ilgili bilgiler paylaşmanız amacıyla tasarlanmıştır.

Bu alanda kendiniz hakkında bilgiler verebilir, ünlü bir yazar veya düşünürün sevdiğiniz sözünü paylaşabilir hatta çeşitli emojiler ve hastag’ler kullanabilirsiniz. Bu sayısız alternatifler arasından neye göre instagram biyografisi yazabileceğinizi sizler için derledik.

Birbirinden İlginç Instagram Biyografi Fikirleri

Instagram biyografisi, kullanıcı profilini oluşturan en önemli hususlardan biridir. Bir kullanıcı sizin profilinize bakmak istediğinde gözüne ilk çarpan kısımlar arasında yer almaktadır. Bu yüzden kendi tarzınıza uygun bir biyografi oluşturmanız son derece önemlidir.

1. Kendinizi Tanıtan Detaylar Ekleyin

Kendinizi tanıtmak için anahtar kelimeler kullanabilirsiniz. Bu sayede aramalarda görünme şansınız daha da kolaylaşır. Örneğin; işinizi, çalıştığınız şirketi ya da yaşadığınız şehri biyografinize ekleyebilirsiniz.

2. İlgi Alanlarınızı Ekleyin

İlgi alanlarınızı biyografinize yazarak instagram profilinizde paylaşacaklarınıza dair ipuçları verebilirsiniz. Birçok influencer doğru kitlenin onları takip etmesi için ilgi alanlarını biyografi kısmına yazıyor.

3. İletişim Bilgilerinizi Yazın

Instagram aracılığı ile size yeni kapılar aralanmasını arzu edenlerdenseniz sizle iletişime geçmek, işbirliği teklifi yapmak isteyenler için biyografinize mail adresinizi ekleyebilirsiniz.

4. Eylem Çağrısı Yapabilirsiniz

YouTube videoları çekiyor, içerik yazıyor, imza kampanyası düzenliyor olabilirsiniz. İzlenme ve okunma sayılarınızın artarak hedefinize ulaşabilmesi için son videonuzun, yazdığınız yazının linkini ekleyebilirsiniz. Böylece takipçilerinizle etkileşiminiz de artacaktır.

5. Hazırcevap ve Çılgın Biyografiler Yazabilirsiniz

Alışılmışın dışında, içerisinde hem espri barındıran hem de iddialı biyografiler ekleyebilirsiniz. Tabi ki herkesin bildiği, defalarca kullanılmış deyişleri biyografinize yazmamalısınız. Bu noktada orijinal fikirler geliştirmek oldukça önemli.

6. Esprili Bir Biyografi Yazabilirsiniz

Nüktedan (her tür konuda) bir instagram biyografisi, insanlara cana yakın gelmenin ve onları etkilemenin en etkili yollarından biridir.

Kendinizi ya da kendiniz ile ilgili bir gerçeği esprili bir şekilde biyografinizde paylaşabilirsiniz.

7. Güçlü Bir Biyografi Yazabilirsiniz

İnsanların gözünde daha güçlü bir intiba bırakmak istiyorsanız iddialı ve meydan okuyan bir biyografi tercih edebilirsiniz.

8. Biyografinize Web Sitenizin Linkini Ekleyin

Kişisel web siteniz var ise ya da diğer sosyal medya platformlarını kullanıyorsanız profilinize bakan kişileri bu linklere yönlendirebilirsiniz.

9. Biyografinizdeki Linki Kısaltın

Instagram biyografinizdeki linki kısaltarak, profilinizdeki görüntü kirliliğini önleyebilirsiniz. Bunun için arama motorunuza “url shortener” yazıp aratmalısınız. Daha sonra ise kısaltmak istediğiniz linki belirtilen alana yapıştırmanız ve karşınıza gelen linki biyografi kısmına yapıştırmanız yeterli olacaktır.

10. Emoji Ekleyin

Emoji’den daha fazla 21. yüzyıla ait bir konsept olamaz. Anlatımı güçlendirmek için biyografinize emoji ekleyebilirsiniz.

11. Motive Edici Bir Biyografi Yazın

İnsanları motive eden, onlara ilham verecek bir biyografi yazabilirsiniz. İyi enerjinizi insanlarla paylaşmanız, olabilecek en iyi fikirlerden biridir.

12. Hashtag Kullanın

Hashtag kullanımı, Instagram’da takipçilerini arttırmak isteyenlerin vazgeçilmez stratejisidir. Çok kullanılan ve profilinize uygun birkaç hashtag’i biyografinize yazabilirsiniz.

13. Kopyala – Yapıştır Yapın

Aklınıza bir fikir gelmiyor ise gördüğünüz, hoşunuza giden sözleri kopyalayıp biyografinize yapıştırabilirsiniz.

14. Biyografinizi Maddeler Halinde Yazın

Instagram’da biyografi yazarken alt satıra geçmeniz için bir buton bulunmuyor. Dolayısıyla maddeler halinde biyografi yazamıyorsunuz. Alt satıra geçebilmek için “Instagram line break generator” yazıp arayabilirsiniz.

15. Okunmayı Kolaylaştırın

İnsanlar instagram biyografinizi kolaylıkla okuyup anlayabilmeli. Bu yüzden biyografinizi kısa tutmalı, anahtar kelimeler kullanmalısınız. Hatta yazdıklarınızı maddeler şeklinde listeleyebilirsiniz.

16. Farklı Bir Yazı Tipini Kullanarak Biyografi Yazın

Arama motorunuza “Font generator” yazarak Instagram uygulaması kullanarak, bulamayacağınız yazı tiplerini bulabilir ve diğer kullanıcılardan farklı, ilgi çeken bir biyografiye sahip olabilirsiniz.

17. Farklı Semboller Kullarak Biyografi Yazın

Yıldız, ok, çiçek gibi değişik sembollerin olduğu bir biyografinizin olmasını isterseniz arama motorunuza “text symbols” yazın. İstediklerinizi kopyalayıp instagram biyografi kısmına yapıştırabilirsiniz.

18. Biyografinize Çoklu Link Ekleyin

Instagram biyografi kısmına çoklu link ekleyebilmeniz için arama motorunuza “multiple links” yazmanız gerekiyor. Böylece karışıklık yaratmadan insanları istediğiniz linklere yönlendirebilirsiniz.

19. Ünlü Kişilerden Alıntı Yapın

Bilinen kişilerden alıntılar yapmak, okuyan kişiye sizin nasıl bir insan olduğunuz ve kimlerin fikirlerine katıldığınız hakkında ipucu verir.

20. Kendiniz Olun, Yaratıcı Olun

Birçok insan gibi okuduğunuz okulun, yaşadığınız şehrin belirtildiği bir biyografi, size sıkıcı ve sıradan geliyor olabilir. Öyleyse bütün bu fikirleri bir kenara bırakın ve kendi stilinizde yaratıcı bir biyografi yazın.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Sıfır Takipçi ile Instagram Hesabı Açanlara Tüyolar!” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram’da Yeni Hesap Açanlar İçin 6 İpucu!” okumak için buraya tıklayın
“Instagram Business Hesabı Nasıl Oluşturulur?” okumak için buraya tıklayın.
“Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” okumak için buraya tıklayın.

“20 İlginç Instagram Biyografi Fikri” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Beren Demirağ

Beren Demirağ

Merhaba, ismim Beren. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde okuyorum. Dijital pazarlama, gönüllülük yapmak ve renkli olan her şey beni heyecanlandırıyor. Ayrıca psikoloji, yabancı diziler ve görsel sanatlara büyük bir ilgim var. Okumaktan ve öğrendiklerimi meraklısına anlatmaktan zevk aldığım için burada yazıyorum. Sizi Moblobi'deki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı