Boğaziçi Girişim Merkezi'ni Oğuzhan Aygören'e Sorduk! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Boğaziçi Girişim Merkezi’ni Oğuzhan Aygören’e Sorduk!

Oğuzhan Aygören’i aslından pek çok kişi televizyon ekranlarından da tanıyor. Kendisi BloombergHT’de Girişimcilik Dünyası” isimli programı hazırlayıp sunuyor. Bu programda girişimcilik dünyasına girmek isteyenlere ışık tutuyor ve melek yatırımcılar, mentorlar eşliğinde girişimcilerin hikayelerini paylaşıyorlar. Program BloombergHT’de her hafta yayınlanıyor.

Boğaziçi Girişimcilik Merkezi’nde ise mezunları, öğrencileri ve girişimcileri için bir platform sağlıyorlar. Bu odakta çeşitli farkındalık programları yapıyorlar. Bunun ürünlerinden biri de Mayıs ayında gerçekleşen ve bizim de Moblobi.com olarak medya sponsorları arasında yer aldığımız Startup Carnival…

Bunun dışında Boğaziçi Girişimcilik Merkezi ekibi içerisinde çokça gönüllü öğrenci de bulunuyor ve hepbirlikte çok sayıda farklı etkinlik de gerçekleştiriyorlar; okul içinde yaratıcılığı arttırıcı workshoplar yapıyorlar; ilham konuşmaları organize ediyorlar.

Oğuzhan Aygören, aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen ünvanı ile de yer alıyor; öğrencilere pazarlama ve girişimcilik dersleri veriyor; öğrencileri girişimcilik dünyasına yakınlaştırıyor.

Temelde amaç, Boğaziçi Girişimcilik Merkezi aracılığı ile girişimciliğe yönelik bir farkındalık yaratmak ve girişimci adayları ile girişimcilere destek vermek isteyenler arasında bir köprü oluşturmak…

Oğuzhan Aygören ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajımızı mutlaka izleyin:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir