Hep Beraber Güzel Şeylerin Yaratıldığı Ortak Çalışma Alanı Habita!

Ortak çalışma alanı Habita'nın kurucularından Levent Öcal ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajımız...

Paylaş

Sayfa 1 2

 

Habita, ekosistemin öne çıkan bölgelerinden biri olan Sanayi Mahallesi’nde yaklaşık 1,5 yıl önce açılmış. İnsanların rahat çalışabildiği ve aynı zamanda birlikte de üretebildiği hem şık hem de kullanışlı bir mekan yaratmışlar. Özellikle esnek çalışma saatlerinin popüler olduğu günümüz dünyasında Habita aslında tam da bu ihtiyacı da karşılıyor ve bazı rakiplerinden öne çıkıyor. Mekan 7/24 açık… Hatta kendi içindeki samimiyet olgusu ve birleşme duygusunun yoğunluğu ile mekanı sahiplenen kullanıcılar, mekanın şifresini kapısını kendi ofisiymişcesine açıp, dilediği saatte mekana girip çıkma lüksüne dahi sahip.

Levent Öcal, Habita‘nın sunduğu farklı mekan alternatiflerinden de bahsetti. Örneğin, 4-5 kişilik boş ofisi alarak dilediği gibi döşeme imkanına sahip olmak isteyenler için kapalı ofis; yok ben networking severim ama yerim benim olsun, eşyalarım dursun bir de dolabım olsun yerim izim belli olsun diyenler için sunulan bir çözümün yanı sıra, açık alanda farklı kişilerin yanına oturup farklı insanlarla tanışmayı sevenler için açık ofis imkanı da var.

Levent Öcal, özellikle burada kullanıcılar arasında yapılan işbirliklerinin de yoğunluğuna da dikkat çekiyor. Kuralların çok olduğu bir kurumsal dünyadan çıktığını paylaşan Öcal, buradaki tek kuralın bir başkasını rahatsız etmemek olduğunu belirtiyor. Herhangi bir kural ya da kotanın bulunmadığı, ofis imkanları, etkinlik ve toplantı odalarından yararlanmanın ya da giriş çıkışların herhangi bir kuralı ya da kotasının olmadığının da altını çiziyor.

Pek çok önemli markanın da içinde konumlandığı mekanı mutlaka gidin görün.

Son dönemin popüler mekanlarından ortak çalışma alanları tanımak, bunlar arasında en önemlilerinden biri olan Habita hakkında bilgi almak için Levent Öcal ile gerçekleştirdiğimiz keyfili röportajımızı mutlaka izleyin:

Sayfa 1 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir