Doğu ve Batı’nın Girişimcilik Dünyası Startup Istanbul’da Buluştu!

Moblobi.com olarak Türkiye’nin en büyük startup etkinliklerinden biri olan “Startup Istanbul”daydık. Dört gün süren etkinlik 20 Ekim Cuma günü başlayıp, 23 Ekim Pazartesi itibariyle son buldu.

Uniq İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte, farklı ülkelerde 100 adet startup da kendileri için ayrılan stand alanlarında katılımcılara kendilerini daha yakından tanıtma fırsatı buldu. Türkiye’nin önde gelen hızlandırma programlarından Etohum tarafından organizasyonu üstlenen etkinlik gün boyu Youtube’dan da canlı yayınlandı.

65 ülkeden teknoloji şirketleri, yöneticileri, yatırımcıları ve yeni yatırımcıları İstanbul’da bir araya getiren Startup İstanbul, Doğu ve Batı’yı bağlayan en büyük girişimcilik etkinliği olarak biliniyor. Katılımcılara pek çok startup, yatırımcı ve sektör profesyonelleri ile buluşma şansı verirken; katılan startuplara da 4 gün boyunca mentorlardan ve pek çok kişiden geribildirim almasını; demoday aracılığı ile yatırımcılar ile buluşmasını sağlıyor.

Etohum Kurucusu Burak Büyükdemir; Startup İstanbul olarak bu sene de tüm dünyadan 21 bin girişimin başvurusu aldıklarını ve dünyadaki girişimlerin Türkiye’ye olan ilgisinin arttığını belirtti. Bu ilginin bir fırsata dönüşmesi gerektiğini ve İstanbul’un bir girişimcilik merkezi olabileceğini; buradan  çıkacak startuplar aracılığı ile de ekonomiye fayda üretilebileceğini özellikle belirtiyor.

Moblobi.com olarak oldukça verimli ve keyifli bulduğumuz etkinlikte yer alan startupları da tanıma şansı yakaladık. Pekçok ülkeden gelecekte çok iyi yerlerde göreceğimiz startup’lardan birçoğunu ilerleyen günlerde röportjalarımız ile de sizlere tanıtıyor olacağız.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı