Moblobi.com Olarak Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi’ndeydik!

Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi 17 Şubat’ta Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Moblobi.com olarak basın destekçisi olarak yer aldığımız etkinlik, Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolutarafından düzenlendi.

Bilim ve teknoloji dünyasında fark yaratan kadınların tecrübelerini gelecek kuşaklara aktardığı bu yıl 4.sü düzenlen zirvede, başarılı iş kadınları ve kadın mühendisler kendi hikayelerini anlattı, farklı çalışma alanlarında kadınların rolü hakkında bilgi verdi ve gelecek nesle önerilerde bulundu. Etkinlikte ayrıca atölyeler ve molalarda katılımcılarla konuşmacıların iletişim kurması sağlandı.

Açılış konuşmasını Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd.Doç.Dr.İlke Ercan‘ın yaptığı etkinlikte ilk olarak Arçelik CMO’su Zeynep Yalım Uzun sahne aldı. Ardından yapılan “Yolların Hakimi Kadınlar” panelinde 3 önemli otomotiv şirketinden 3 başarılı kadın biraraya geldi. Ford Otosan İnsan Kaynaklar Müdürü Aşkın Çavuş moderatörlüğünde, Jaguar Land Rover Türkiye Genel Müdürü  Simay Alsan ve Mercedes Benz Türkiye Küresel IT Çözümleri Direktörü Özlem Vidin Engindeniz görüşlerini paylaştılar.

Zirve katılımcıları, ikinci oturumda yine 3 başarılı kadın girişimci ile buluştu. Vodafone Network Planlama ve Optimizasyon Müdürü Ayşenur Şenyer, Intertech Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Büyükkaya ve Eczacıbaşı Teknik Müdür’ü Ayşe Tunalı bu oturumda değerli bilgilerini aktardılar.

Unilever IT Direktörü Şebnem Gürler Oakman, Egon Zehnder Türkiye Ofis Lideri Murat Yeşildere 3.oturumda katılımcılara bilgi ve tecrübelerini aktardı. Bu oturumda ayrıca “Bilgiyi Yöneten Kadınlar” paneli de gerçekleşti. Bu panelde Vispera IT Teknolojileri CEO ve Ortağı Prof.Dr.Aytül Erçil, Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Öğretim Görevlisi Prof.Berrin Yanıkoğlu ve Microsoft Türkiye Pazarlama Ülke Grup Müdürü Çiğdem Kayalı yer aldı.

Başarılı iş kadınları ve kadın mühendisler 4.oturumda da katılımcılar ile buluşmaya devam etti. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Öğretin Görevlisi Elif Uysal Bıyıkoğlu, Gittigidiyor Dijital Pazarlama Müdürü Mine Kohen ve Roketsan A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Devrim Simay Uysal bu oturumda katılımcılar ile buluştu.

Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi‘nde son oturumda “Yıldız Holding” oturumu gerçekleşti. Persu Suni Deri Kurucusu ve CEO Perihan Çöçelli ve Araştırmacı Yazar Günseli Naymansoy bu oturumda yer alarak etkinliği  sonlandırdı.

Katılım açısından oldukça yoğun olan zirve, hem yer alan konuşmacılar hem de paylaşılan bilgiler ile oldukça verimli ve keyifli gerçekleşti. Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü & IEEE Öğrenci Kolu’nun oldukça başarılı bir şekilde organize ettiği etkinlikte biz de Moblobi.com olarak çok özenle ağırlandık. Konuşmacılarla çok değerli röportajlar gerçekleştirdik. Çok yakında web sitemizde bu röportajları izleyebilirsiniz.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı