Moblobi, AKAGİM Kadın Girişimciler Günü'ndeydi! - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com
Moblobi.com'dan Haberler

Moblobi, AKAGİM Kadın Girişimciler Günü’ndeydi!


Açılış Konuşmasını, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz yaptı. Yılmaz, özellikle kadın girişimcilerin üreterek ekonomiye yarattığı katkıdan ve Ataşehir Belediyesi olarak kadınlara verdikleri desteklerden bahsetti: Ardından yer alan başarılı kadın girişimci konuşmacılar, girişimcilikte networking’in, yaptıkları işi aşkla ve tutkuyla yapmanın önemine dikkat çektiler. Yaşadıkları sorunları, ürettikleri çözümleri ve tecrübelerini kadın girişimcilerle paylaştılar.

BigChefs kurucusu Gamze Cizreli, kendi hikayesinden bahsederken; pek çok dibe vuruşun aslında daha yukarıya çıkmak için bazen bir şans olduğunu; pes etmemek ve hayalinin peşinden gitmenin önemini aktarırken; kendi girişim hikayesinden hareketle, pazardaki eksikleri keşfederek başarılı pek çok girişimin de ortaya çıkabileceğine değindi.

Arya Women Kurucu Ortağı Münteha Adalı, AKAGİM girişimcileri ile biraraya geldi ve onların hem kendi kişisel girişimcilik yolculuklarını hem bu yolculuklarından önceki hayat yolculuklarını paylaştı. Gerçekleştirdikleri girişimlerin sunumlarını da Arya’nın başarılı kadın yöneticileri ile birlikte dinleyeyerek, onlara önemli görüşlerini ve yorumlarını ilettiler.

İnci’den Restoran İşletmecisi ve oyuncu Ayça İnci, kendi girişimcilik hikayesini ve bu hikayede karşılaştığı zorluklar kaşısında edindiği ve onu pek çok kez ayağa kadıran ruhsal motivasyonun önemini kadın girişimcilerle paylaştı.

ASO Company Yönetici Ortağı ve Profesyonel İş Kadınları Derneği Başkanı Aylin Satun Olsun ise girişimcilikte networking’in önemine dikkat çekti.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve Moblobi.com olarak bizim de stand alanında katılımcılarla buluştuğumuz, AKAGİM (Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi) tarafından düzenlenen Kadın Girişimciler Günü etkinliğinin kadın girişimcilere oldukça katkıda bulunduğunu ve kadın girişimciler tarafından da yoğun ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Önceki sayfa12
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı