Moblobi.com olarak “Bir Girişimin Hayatı” Etkinliğindeydik!

<Moblobi.com olarak “Bir Girişimin Hayatı” etkinliğine katıldık. Mobil İstanbul tarafından düzenlenen etkinlik 28 Ocak perşembe günü StartersHub’da gerçekleşti. Etkinlikte konuşmacı olarak Hackquarters kurucusu Kaan Akın yer aldı.

Hackquarters; yatırımcılardan, girişimcilere, mentorlardan, destekçilere bir çok insan ve kurum sayesinde belki onlarca girişimin başarılı olmasına yardımcı oluyor. İçerisinde pek çok başarılı girişim yer alıyor. Kaan Akın’ın kurucusu olduğu Hackquartes’ı buraya tıklayarak daha yakından tanıyabilirsiniz.

Startup’ların fikir aşamasından, borsaya açılacak büyüklüklere gelene kadar nasıl ilerlediği, ne zaman ve ne için yatırım alınacağı, fikirlerinizin doğru olduğuna nasıl karar verileceği ve girişimcilik yolunda yaşanacak pek çok konuya değinildi.

Kaan Akın konuşmasında bu yolda, özellikle “neden girişimci olduğunuz”un çok önemli olduğunu dile getirdi. Fikir, fikrin oluşumu, pazara açılış, hızlı büyüme, genişleme, olgunluk gibi aşamaları ele aldı. Pazara açılış sonrası yeterli büyüklüğe ulaşınca liderlik vasıflarının önem kazandığını, şirketin büyümesi için olgunluk dönemindeki çalışmalara ve tüm bu aşamalarda var olan sistemlere değindi. Sunumunda pek çok önemli ismin sözlerine de yer vererek keyifli ve değer yaratan bir etkinliğe imza attı.

Ziyaretçilerden gelen soru üzerine Leanstartup’a da değinen Kaan Akın özelikle yaptığınız projenin talep görüp görmeyeceğinin testine yönelik de önemli ipuçları verdi.

Etkinlik sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 Bir Girişimin Hayatı, Headquarters, Etkinlik, StartersHub, Mobilİstanbul, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Teknoloji

 Bir Girişimin Hayatı, Headquarters, Etkinlik, StartersHub, Mobilİstanbul, Moblobi.com, Mobil Gündem, Mobil Haber, Mobil Uygulama, Mobil Teknoloji

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı