Kitlesel Fonlama Hakkında Herşey “Kitlesel Fonlama Forumu 2018″de!

Projelerin fonlanması ve projelerin hayal aşamasından gerçeğe dönüştürülmesi için kitlelerin gücünü kullanarak gerekli fonun yaratılmasını sağlayan kitlesel fonlama; ülkemiz girişimcileri için yeni fonlama ve iş yapma yöntemi olabilecek yeni bir sistem. Bu sistem hakkında farkındalık yaratmak, gerekli düzenlemeler üzerinde mevcut sektör ve yeni yatırımcılarla görüş alışverişinde bulunmak amacıyla Kitlesel Fonlama Forumu düzenleniyor olacak.

Kitlesel Fonlama Forumu 2018, 8 Mayıs 2018 tarihinde Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi’nde düzenleniyor olacak.

Çok değerli isimlerin konuşmacı olacağı etkinlikte; ülkemizdeki mevcut kitlesel fonlama işleyişi, yeni kanun tasarısı ve yakın zamanda tamamlanmasını beklenen “mevzuat” konularında bilgilendirmeler yapılacak ve en önemlisi, bu yeni sistemle önümüze çıkabilecek fırsatlara dikkat çekilecek.

Savaş Ünsal (Kitlesel Fonlama Forumu), Mehmet Şimşek (TC Başbakan Yardımcısı), Dr. Paul Doany (Türk Telekom), Bora Oruç (SPK), Hulusi Berik (Kitlesel Fonlama Derneği), Ali Çebi (fonGOGO), Gülsüm Çıracı (startupfon), Kaan Aksay (ideanest), Recep Bildik (Borsa İstanbul), Murat Dönmez (SPK), Didem Cikse (arıkovanı), Alphan Manas (Brightwell Holdings), Hakan Yıldız (fonbulucu), Mehmet Buldurgan (ŞirketOrtağım), Elvin Gültekin (crowdFON), Burak Sezercan (İŞ Bankası), Cem Alfar (Klepierre), Erhan Topaç (Gedik Yatırım), Taylan Dündar (nishnova), Simay Dinç (kıraathane), Burak Dalgın (Darby Private Equity), Ebru Altınel (GÖNCÜ), Tuğba Dedeoğlu Demir (Ceres Yayınları), Füsun Nebil (turk-internet.com), ve Ebru Gürses (fonGOGO) konuşmacılar arasında yer alıyor.

Kitlesel fonlama sistemi nedir, ülkemize nasıl faydalar sağlayabilir;  Türkiye’de kitlesel fonlama platformlarıödül ve sermaye bazlı kitlesel fonlama nasıl çalışır; ülkemizde yeni onaylanan kitlesel fonlama kanunu içeriği; hangi çeşit platformlar faaliyet gösterebilecek; emlak bazlı veya bağış bazlı platformlar kanun içinde mi; üçücüsü düzenlenen SPK mevzuatında neler var; yurtdışındaki düzenlemeler nasıl yapılıyor; sermaye bazlı kitlesel fonlama platformlarından istenilen şartlar neler olacak; ödül bazlı kitlesel fonlama platformlarında projeler nasıl başarılı olur; kadın girişimciler kitlesel fonlama sisteminden nasıl faydalanabilir; kitlesel fonlama ile ICO nasıl yapılabilir gibi konular; Kitlesel Fonlama Forumu 2018‘in ana konu başlıkları arasında yer alıyor.

Dünya çapında 2016 sonu itibariye 2016 sonu itibariye 2.000’in üzerinde kitlesel fonlama platformu, 45 milyar Dolar üzerinde fon toplamış bulunuyor. Avrupa’daki sektör hacmini geçen kitlesel fonlama platformları, son beş senede ise Çin ve Uzak Doğu’da da yaygınlaşmaya başladı. Özellikle Amerika’nın kitlesel fonlama miktarı Dünya hacminin önemli bir kısmını oluşturuyor. Ülkemizde de 2010 yılından itibaren bu amaçla faaliyet gösteren platformlar oluşturulmaya başlandı.Sektördeki platform sayısının 2018 yılında 10’u geçeceği öngörülüyor. Yeni kanun tasarısının meclise sunulması ile birlikte gerek ödül gerek sermaye bazlı platformlarının sayısı hızla artacak ve hayata geçirmeye çalıştığı bir fikri veya projesi ya da bir işletme için destek arayanlara büyük olanaklar sağlayabilecek.​

Moblobi.com olarak Basın ve İletişim Sponsorları arasında yer aldığımız etkinlik ile ilgili tüm gelişmeleri ve özel haberleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Kitlesel fonlama konusunda önemli konuların, çok değerli konuşmaclarla tartışılacağı Kitlesel Fonlama Forumu 2018 etkinliğine kayıt olmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Aklındaki fikrine, projesine inanan ancak gerekli fona ulaşmakta zorlanan veya kitlesel fonlama sistemine ilgisi olan herkesi etkinliğe bekliyoruz.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı