Kitlesel Fonlama Forumu Başlıyor!

Son yıllarda yükselişe geçen ve girişimcilerin en önemli basamaklarından biri olan kitlesel fonlamaya (crowdfunding) yönelik farkındalığını artırmak amacıyla Kitlesel Fonlama Derneği harekete geçti. Kitlesel Fonlama Forumu, bu yıl ilk kez 8 Mayıs’ta Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi’nde gerçekleşiyor olacak. Forum, sektörün çok önemli isimlerini ağırlayacak.

KİTLESEL FONLAMA FORUMU 2018′ E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Kitlesel fonlama (crowdfunding) dünyada hızla gelişiyor ve genç girişimciler için en önemli desteklerden biri haline geliyor. Dünyadaki girişim fonlama hacminde önceki dönemlerde yatırım fonları ağırlıktayken; 2016 sonunda kitlesel fonlama platformların sağladığı fon hacmi ile birlikte yatırım fonları, kitlesel fonlama platformun sağladığı fonların gölgesinde kalmaya başladı. 2016 sonu itibariyle, dünya çapında 45 milyar doların üzerinde fon toplayan 2 binin üzerinde kitlesel fonlama platformu bulunuyor. Bu rakamın ise Dünya Bankası’nın 2011’de yaptığı araştırmaya göre, 2020 yılında 100 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

KİTLESEL FONLAMA FORUMU 2018′ E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Fon bulamadığı için fikrini hayata geçiremeyen Amerika ve Avrupa’daki girişimciler; Kickstarter, IndieGoGo, GoFundme, Seeders, Crowdcube gibi fonlama platformlarından yararlanmaya başladılar. Ülkemizde de CrowdFON, Fongogo, Arıkovanı gibi platformlar bu sistemin öncülüğünü yapıyorlar ve bu platformlarda genç girişimciler, çok sayıda insanın küçük bağışlarını toplayarak yatırıma dönüştürüyorlar.

KİTLESEL FONLAMA FORUMU 2018′ E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Kitlesel Fonlama Derneği, girişimcilere kitleler yoluyla maddi destek sunan kitlesel fonlama kültürünün öncüsü olarak büyük bir etkinliği organize ediyor. 1. Kitlesel Fonlama Forumu, 8 Mayıs 2018 tarihinde Maslak’taki Nişantaşı Üniversitesi Konferans Merkezi’nde ilk kez düzenleniyor olacak. Forum,  kitlesel fonlama farkındalığını artırmayı, gerekli düzenlemeler üzerinde yeni yatırımcılarla görüş alışverişinde bulunmayı amaçlıyor. Etkinlikte, sektördeki önemli isimler de konuşmacı olarak yer alacaklar. Özellikle genç girişimciler için büyük bir fırsat olan Kitlesel Fonlama Forumu’na katılan girişimciler Türkiye’deki mevcut işleyiş ve mevzuat hakkında bilgi sahibi olabilecekleri gibi kendilerini bekleyen fırsatlardan da haberdar olabilecekler.

KİTLESEL FONLAMA FORUMU 2018′ E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Kitlesel Fonlama Forumu’nun ve derneğin kurucusu Savaş Ünsal, yeni sistemin avantajlarına dikkat çekerken; özellikle genç girişimcileri ve şirketleri etkinliğe davet ediyor. Kitlesel fonlama sayesinde bugün pek çok yaratıcı ve yenilikçi proje hayalden gerçeğe dönüştürüldüğünü belirten Ünsal, Yeni Kitlesel Fonlama Kanunu’nun Meclis’te onaylanması ile birlikte gerek ödül gerekse sermaye bazlı platformların hızla artacağını ve pek çok kuruluşun bu yeni sektöre giriş yapacağını öngördüğünü de paylaşıyor. Kitlesel fonlama yaygınlaştıkça hayata geçirmeye çalıştığı girişim için destek arayan herkese yeni kapılar açılacağını da belirten Savaş Ünsal, fikri olan herkesi Kitlesel Fonlama Forumu’na beklediklerini de birkez daha tüm girişimcilerle paylaşıyor.

Moblobi.com olarak İletişim Sponsoru olduğumuz,  Kitlesel Fonlama Forumu 2018 programını incelemek veya kayıt olmak isterseniz hemen buraya tıklayabilirsiniz.

KİTLESEL FONLAMA FORUMU 2018′ E KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı