Girişimcilik Dünyasının Önemli Etkinliklerinden Startup Carnival 2018 Gerçekleşti!

Girişimcilik ekosisteminin sabırsızlıkla beklediği etkinliklerden biri olan Startup Carnival 2018, geçtiğimiz haftasonu (6 Mayıs’ta) Boğaziçi Üniversitesi‘nde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl röportajlarla desteklediğimiz ve bu yıl da sponsorları arasında olduğumuz bu keyifli etkinlikte neler oldu, gelemeyenler için kısa bir özet paylaşalım.

Rengarenk, samimi ve keyifli olan etkinlik bu yıl yağan yağmura dahi teslim olmadı. Geçtiğimiz yıldan daha yoğun bir ilgi ile yağmura dahi meydan okudu. Garaj ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından organize edilen etkinlikte, 40’dan fazla başarılı startup kurdukları standlarla katılımcılarla buluştu. Bu yıl üniversite öğrencilerine ek olarak girişimciliğe ilgi duyan lise öğrencileri de oldukça fazlaydı.

Etkinlikte yer alan startupların haricinde, etkinliğe sponsor olan pek çok değerli marka da stand açarak katılımcıları ağırladı. Bunlardan biri de Arıkovanı‘ydı. Arıkovanı, yarattığı rengarenk ortam ve yaptığı çalışmalarla oldukça ilgi odağıydı. Bunun dışında yine sponsor markalar arasında olan İş Bankası, girişimcilik dünyasında oldukça değerli olan programı WorkUp ile yerini aldı. WorkUp programının detayları konusunda yaptığımız röportajı çok yakında sitemizde bulabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da etkinlikte ilgi gören markalar arasında popüler haber uygulaması Bundle da yer alıyordu. Bundle sponsorlar arasında yer aldığı karnavalda, standı ile de katılımcılarla da buluştu.

Ülkemizin girişimcilik dünyasındaki başarı hikayelerinden biri olan Insider‘da Startup Carnival‘da yerini alanlar arasındaydı. Geçtiğimiz yıl da karnavalda röportaj yaptığımız Insider ile bu yıl da gelişmeler ve yaptıkları çalışmalar hakkında bu yıl da keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde sitemizden izleyebilirsiniz.

Etkinliğe enerji veren yine Redbull oldu. Bizim de Moblobi.com olarak etkinliklerimizde ağırladığımız Redbull hem aktiviteleri hem de ikram içecekleri ile Startup Carnival enerjisini daha da yukarılara taşıdı.

Etkinlikte bu yıl en fazla dikkati çekenlerden biri de İsviçre Bern Kantonu Standortförderung oldu. Bu yıl etkinlik sponsorlarından olan Standortförderung, standı ile de katılımcılarla buluştu. Moblobi.com olarak İsviçre Bern Kantonu ile de keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Çok yakında sitemizden ulaşabilirsiniz. Bunun dışında etkinlikte sponsor markalar arasında yer alan Gözen Holding, ScaleX ve Ideasoft gibi önemli markalar da yer alarak, ziyaretçilerle buluştu.

Biz de Moblobi.com olarak sponsoru olduğumuz Startup Carnival‘de katılımcılarla buluştuk. Hem “teknolojinin anlaşılır hali” mottosundan hareketle oluşturduğumuz sitemiz ve yaptığımız etkinliklerden bahsettik; hem de sitemizde yazar olmak ve cv’lerine değer katarak networkümüzden yararlanmak isteyen öğrencilerin başvurularını aldık. Orada olmayanlar hala kaçırmadınız 🙂 dilerseniz buraya tıklayarak bize yine başvurunuzu yapabilirsiniz.

Etkinlikte stand alanlarının dışında; pek çok eğlenceli aktivite de gerçekleştirildi. Sabah sporunda ve zumba aktivitesinde katılımcılar eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Startup Carnival panel alanında ise açılış konuşmasını Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mehmet Özkan, Garaj’dan Murat Karademir ile Utku Yavuz ve Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Başkanı Ayşegül Toker gerçekleştirdi. Ardından İsviçre Bern Kantonu Ekonomi Bakanlığı ve girişimcilik dünyasının önemli isimlerinden biri olan Oğuzhan Aygören, BernInvest Programı’nın detaylarını aktardılar. Oğuzhan Aygören ile gerçekleştirdiğimiz röportajımızı ise çok yakında sitemizde bulabilirsiniz.

Safiye Sütlüdere ile girişimcilik ekosisteminin Ömer Abi’si Ömer Erkmen ise gerçekleştirdikleri panelde Startup Carnival 2017’den bu yana ekosistemde neler oldu katılımcılarla paylaştılar. Ayrıca Arıkovanı da crowdfund yani kitlesel fonlama ile başarıya ulaşan startuplar konusunu gerçekleştirdiği panelde aktardı.

Gerçekleşen panellerden bir diğerinde ise, Samican Tandoğdu, Muharrem Derinkök ve Can Algül ile scaling paneliydi. Bunun dışında Redbull Basement panelinde de katılımcılar teknolojiyi kullanarak yenilikçi ve fark yaratan projeler üretebilecek beyinleri bir araya getiren program hakkında bilgi sahibi oldular. Tüm katılımcılar, konuklar ve konuşmacılar; gerçekleşen panellerle hem ilham verici hem de besleyici ve eğlenceli bir etkinlik yaşadılar.

Moblobi.com olarak biz de Startup Carnival sahnesinde yerimizi aldık ve katılımcılara kısaca Moblobi.com‘u anlattık.

Bu yıl da çok keyifli ve verimli geçen etkinlik sonrasında, tüm katılımcılar bir sonrakini beklemeye hazır görünüyordu. Önümüzdeki günlerde Startup Carnival‘de yer alan pek çok girişimci ve sponsor marka ile gerçekleştirdiğimiz röportajları sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın!

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı